Kamera wewnętrzna IP – dlaczego warto ją kupić?

Antoni Kwapisz
06.10.2023

Kamera wewnętrzna to coraz popularniejszy element wyposażenia domu czy mieszkania. Wcześniej kupowali go przede wszystkim rodzice, którzy chcieli mieć podgląd na śpiące dziecko. Dziś takie kamery zaczynają być traktowane w kategorii dodatkowego zabezpieczenia dobytku. Dlaczego warto zainwestować w wewnętrzną kamerę IP? Oto kilka argumentów.

Bardzo łatwa instalacja

Kamera IP jest gotowa do pracy od razu po wyjęciu z pudełka. Wystarczy tylko podłączyć ją do domowej sieci Wi-Fi, w czym pomoże aplikacja mobilna. Z instalacją kamery poradzi sobie praktycznie każdy, nawet osoba średnio zaznajomiona z technologiami.

Podgląd domu i mieszkania na żywo

Podstawowym celem posiadania takiej kamery jest możliwość kontrolowania tego, co dzieje się w części mieszkalnej, na przykład w salonie. Kamera wykryje każdy ruch, dzięki czemu można o niej myśleć, jako o elemencie zwiększającym bezpieczeństwo dobytku (obraz z kamery może np. ułatwić namierzenie włamywaczy).

Idealne rozwiązanie dla właścicieli zwierząt

Jeśli masz zwierzaka, na przykład psa czy kota, który zostaje sam w domu na wiele godzin, to kamerka pozwoli kontrolować, co pupil robi w czasie nieobecności domowników. Właściciele mogą się przekonać, czy zwierzę nie rozrabia, nie hałasuje, a jeśli tak, to na tej podstawie podjąć decyzję np. o rozpoczęciu zajęć z behawiorystą.

Ile kosztuje wewnętrzna kamera IP?

Ceny takich kamer zaczynają się od około 150 złotych. Model z funkcją 360 stopni, czyli obracaną głowicą, można kupić za około 200 złotych. Nie jest to wygórowana cena w relacji do komfortu psychicznego, jaki zapewnia taka kamera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie