Kabina prysznicowa czterościenna: dlaczego warto ją kupić?

Marek Szydełko
04.03.2021

Czterościenne kabiny prysznicowe cieszą się mniejszym zainteresowaniem niż modele dwuścienne. Po części wynika to z ich nieco wyższej ceny, ale również z dyskusyjnej estetyki. Nie każdemu podoba się kabina, która sprawia wrażenie mocno zabudowanej, a tym samym przyciężkiej i zagracającej łazienkę. Kabina prysznicowa czterościenna ma jednak kilka ważnych zalet, które przemawiają za tym, aby jednak ją kupić. Sprawdź je w naszym poradniku.

Dużo łatwiejszy montaż

Kabina czterościenna jest gotowa do montażu – w zestawie posiada m.in. brodzik. Poradzi sobie z tym właściwie każdy, kto ma podstawowe umiejętności z zakresu majsterkowania. Ważne jest natomiast to, aby ustawić kabinę na stabilnym i równym podłożu, co pozwoli uniknąć jej naprężania oraz zalegania wody w brodziku.

Lepsza szczelność

Kabina prysznicowa czterościenna jest świetnym wyborem dla osób, które bardzo obawiają się wilgoci za brodzikiem oraz mają złe doświadczenia z wylewaniem się wody na łazienkę podczas brania prysznica. Tutaj cała konstrukcja kabiny zapewnia odpowiednią szczelność. Nie trzeba już męczyć się z silikonem czy regulowaniem uszczelek.

Możliwość zakrycia zniszczonej ściany

Na zakup takiej kabiny powinny zdecydować się osoby, które właśnie zdemontowały stary prysznic i widzą, że zostały po nim wyraźne ślady – na przykład dziury po kołkach czy resztki trudnego do usunięcia silikonu. Czterościenna kabina zasłoni nieestetyczną ścianę, dzięki czemu unikniemy konieczności skuwania płytek i robienia częściowego remontu łazienki.

Opcja hydromasażu

Wiele kabin prysznicowych z czterema ścianami posiada funkcje hydromasażu. Można ją oczywiście traktować w kategorii gadżetu, ale z pewnością nie brakuje osób, które chciałby z takiej możliwości korzystać.

Bogate wyposażenie

Dużą zaletą czterościennych kabin prysznicowych jest to, że zwykle są kompletnie wyposażone. Posiadają zarówno słuchawkę, jak i półkę na kosmetyki. Spokojnie można też znaleźć modele z własnym oświetleniem, a nawet radiem czy siedziskiem. Zakup takiej kabiny okazuje się być znacznie tańszy, niż dokupywanie wszystkich tych elementów osobno.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.