Kabel kątowy USB – w czym jest lepszy niż zwykły?

Mariusz Siwko
20.06.2023

Kable kątowe nie są żadną nowością, natomiast nie stanowią też seryjnego wyposażenia smartfonów czy tabletów. Można je kupić osobno, na przykład w Internecie. Takie kable budzą coraz większe zainteresowanie, co wynika przede wszystkim z ich funkcjonalności. Sprawdź, w czym kabel kątowy jest lepszy od zwykłego.

Dużo szersze zastosowanie

Kątowe kable USB są znacznie wygodniejsze w obsłudze i sprawdzają się nie tylko w biurze czy w domu, ale także w samochodzie, w czasie jazdy środkiem komunikacji publicznej, w samolocie etc. Taka budowa kabla ułatwia jego podłączenie w ciasnych zakamarkach, co ma przełożenie na funkcjonalność i zakres zastosowania.

Jest wygodniejszy w czasie podróżowania samochodem

Standardowym wyposażeniem współczesnego samochodu są gniazda USB. Problem w tym, że producenci bardzo często montują je w nieprzemyślany sposób, przez co np. nie można domknąć podłokietnika czy zasunąć roletki w schowku. Ten problem rozwiązuje użycie kabla kątowego, który jest dużo niższy, a to ułatwia ładowanie telefonu w czasie jazdy czy korzystanie z funkcji Android Auto/CarPlay.

Zajmuje mniej miejsca po podpięciu bezpośrednio do gniazdka

W wielu domach są już zamontowane gniazdka USB w ścianie, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania dodatkowej ładowarki na 12V. Telefon czy tablet można podłączyć bezpośrednio do gniazdka. Jeśli znajduje się ono za drzwiami, to wręcz wskazane jest użycie kątowego kabla USB, dzięki czemu oszczędzamy sporo miejsca i możemy całkowicie otworzyć drzwi.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie