Jeśli nie sukienka, to? Propozycje eleganckich outfitów na ważną uroczystość

Antoni Kwapisz
01.12.2023

Wielkie wyjście jednoznacznie kojarzy się z elegancką sukienką czy wręcz z suknią balową. Są jednak panie, które nie przepadają za taką garderobą. Jeśli do nich należysz, a szykuje Ci się jakaś ważna uroczystość, to śmiało możesz postawić na inny, nie mniej efektowny outfit. Oto kilka propozycji, po które warto wybrać się do sklepu.

Kombinezon

Kombinezony nie wychodzą z mody i trudno się temu dziwić. To niezwykle elegancki i kobiecy outfit, który świetnie pasuje również na wielkie wyjścia. Choć kombinezony kojarzymy głównie z biurowym dress code, to w rzeczywistości nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć go na uroczystą kolację czy imprezę rodzinną.

Garsonka

Wiemy, że garsonka budzi mieszane skojarzenia, ale w sklepach bez problemu znajdziesz eleganckie komplety, które świetnie pasują również młodszym kobietom. Jeśli lubisz oficjalny styl ubierania, chcesz wyglądać nie tylko efektownie, ale też profesjonalnie, to garsonka zawsze będzie dobrym wyborem.

Długie spodnie i żakiet

Spodnie, na przykład cygaretki, są niezwykle uniwersalnym elementem damskiej garderoby. Wiele pań nieprzepadających za sukienkami wybiera właśnie spodnie, które fantastycznie można zestawić z elegancką koszulą i żakietem. Taka stylizacja jest ponadczasowa, profesjonalna, a przy tym bardzo dobrze pasuje do ważnych uroczystości.

Spódnica i skórzana kurtka

Ten outfit jest propozycją dla pań, które lubią wychodzić poza pewne ogólnie przyjęte konwencje, zwracać na siebie uwagę, ale jednocześnie nie przekraczać granicy dobrego gustu. Spódnica połączona z bluzką i skórzaną kurtką pozwoli Ci stworzyć całkiem elegancką, a przy tym luźniejszą stylizację.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie