Jedna szczoteczka elektryczna na dwoje? To bardzo dobry pomysł!

Marek Szydełko
17.06.2024

Kupno jednej szczoteczki elektrycznej na dwie osoby, na przykład małżeństwo, może się wydawać szalony, ale ma głęboki sens. Jeśli się na to zdecydujecie, to szybko się przekonacie o trafności tego wyboru. Po kilka argumentów zapraszamy do naszego artykułu.

Oszczędność pieniędzy

Zakup jednej szczoteczki zamiast dwóch w oczywisty sposób ogranicza wydatki, co w przypadku szczoteczki elektrycznej, zwłaszcza z górnej półki, oznacza oszczędność na poziomie nawet kilkuset złotych.

Wystarczy wymieniać główkę

To główki czy końcówki generują najwyższe koszty użytkowania szczoteczki elektrycznej. Możecie je po prostu zmieniać, np. oznaczając je osobnymi kolorami, gumką do włosów etc. Oszczędzając na samej szczoteczce możecie zaopatrzyć się w zapas główek na nawet kilka lat.

Oszczędność miejsca

Jedna szczoteczka elektryczna nie zajmuje tyle miejsca co dwie, a to ma znaczenie w sytuacji, gdy dysponujecie niewielką łazienką i szczoteczki zawsze stoją na umywalce.

Oszczędność miejsca można przełożyć również na podróż. Wyjeżdżając na wakacje, zwłaszcza z bagażem podręcznym, o wiele łatwiej jest zabrać jedną szczoteczkę i dwie główki niż dwie pełnoprawne szczoteczki elektryczne.

Korzyści dla środowiska

Szczoteczki elektryczne się psują i raczej się ich nie naprawia. Kupując jedno urządzenie nie przyczyniacie się więc do zwiększenia produkcji elektroodpadów, co jest postawą proekologiczną i świadomą.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie