Jakie zasłony wybrać do salonu? Podpowiadamy!

Krzysztof Jagielski
10.12.2021

Kompletna aranżacja wnętrza to nie tylko meble, ale również dodatki i tekstylia. I choć mogłoby się wydawać, że wybór elementów dekoracyjnych to przyjemna czynność, to wiele osób wciąż ma z nią problem. W końcu wszystkie detale powinny w pełni do siebie pasować i tworzyć estetyczną wizualnie całość. Zastanawiasz się, jakie zasłony wybrać do salonu? Poznaj przydatne wskazówki, które ułatwią dokonanie właściwego wyboru!

Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru tekstyliów?

Podczas wyboru zasłon należy wziąć pod uwagę kilka najważniejszych aspektów. Przede wszystkim nowy dodatek do salonu powinien w pełni pasować kolorystycznie do pozostałej części pomieszczenia. Warto więc wybrać model, który nawiązuje do poduszek, dywanu czy innych ozdób znajdujących się w konkretnej przestrzeni. Ponadto przed zakupem zasłon należy także dokładnie zmierzyć odcinek między karniszem a podłogą, aby uniknąć sytuacji, w której nowy dodatek leży na podłodze. Odpowiednio dopasowane tekstylia powinny unosić się lekko nad ziemią, aby stworzyć spójny i estetyczny wizualnie efekt.

Czy karnisz ma znaczenie?

Co więcej, równie ważny jest karnisz, od którego zależy, jaki rodzaj zasłon powinien zostać wybrany. W przypadku modelu z żabkami świetnym rozwiązaniem są zasłony z taśmą marszczącą. Tego typu zabieg pozwala uzyskać oczekiwany efekt marszczenia bez większego wysiłku. Równie świetną propozycją są tekstylia z wszytymi, metalowymi kółkami, które naciąga się na pałąk od karnisza. W ostatnim czasie tego typu metoda cieszy się ogromną popularnością i stosowana jest w większości domów.

Postaw na wysokiej jakości zasłony

Wybierając zasłony, warto również zwrócić uwagę na materiał oraz samo wykonanie. Jeżeli dodatek na okna ma pełnić jedynie funkcję dekoracyjną, to zupełnie wystarczające będą modele wykonane z cieńszego, prześwitującego materiału. Natomiast w przypadku, kiedy tekstylia po zmroku mają zasłaniać widok wewnętrznej części domu, zdecydowanie lepiej postawić na modele wykonane z grubszej tkaniny. W ten sposób zewnętrzne otoczenie jest zupełnie odizolowane od środka, a sama zasłona nie prześwituje i zapewnia lokatorom prywatność. Oczywiście ważne jest również, aby całość prezentowała się estetycznie, dlatego warto również zwrócić uwagę na wykończenie. Jeżeli szukasz zasłon wysokiej jakości, zajrzyj do sklepu https://szalonepromocje.pl/. Oferuje on szereg modnych propozycji, które zachwycają zarówno swoją ceną, jak i wykonaniem.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.