Jakie ubrania warto kupić na wyjazd do hotelu SPA?

Jerzy Biernacki
12.09.2022

Pobyt w hotelu SPA to doświadczenie luksusu i wypoczynku przez wielkie W – zwłaszcza, jeśli możesz się wybrać do takiego hotelu z drugą połówką, bez dzieci, po miesiącach wytężonej pracy i obowiązków domowych. Przed wyjazdem warto przejrzeć swoją garderobę i ewentualnie uzupełnić ją o kilka odpowiednich do takiej okazji ciuchów. Gotową listę znajdziesz w naszym poradniku.

Porządny komplet dresowy

Akcentujemy tutaj słowo „porządny”, ponieważ nie chodzi nam o zużyte, wyciągnięte dresy, w których sprzątasz mieszkanie czy dom. Zainwestuj w efektowny, markowy komplet, który zapewni Ci wysoki komfort oraz pozwoli błyszczeć w hotelowej restauracji podczas śniadania.

Strój kąpielowy

W każdym hotelu SPA musi się znaleźć rozbudowana strefa basenowa, w tym z jacuzzi czy saunami. Chcąc skorzystać z takich atrakcji potrzebujesz oczywiście stroju kąpielowe. Sprawdź, czy Twój stary strój jeszcze się do czegoś nadaje – jeśli jest zużyty, to czas ruszyć na zakupy.

Szlafrok

Co prawda hotele dobrej klasy powinny zapewnić szlafroki swoim gościom, ale jeśli wybrany przez Ciebie obiekt tego nie robi, to czeka Cię jeszcze zakup tego elementu garderoby. Szlafrok przyda się nie tylko w pokoju, ale przede wszystkim podczas przejścia z pokoju do części basenowej czy na zabiegi.

Elegancka sukienka

Nie zapomnij o spakowaniu takiej sukienki do bagażu! W razie potrzeby kup sobie nową sukienkę, która będzie odpowiednia na wieczorną kolację czy drinka w hotelowym barze. Pamiętaj, że w hotelach wysokiej klasy obowiązuje dress code, który nakazuje m.in. jedzenie posiłków w pełnym ubiorze, a kolacji w eleganckiej stylizacji.

Ubrania adekwatne do sposobu spędzania czasu poza hotelem

Oczywiście możemy sobie wyobrazić, że przez cały wyjazd nie wyściubisz nosa z hotelu, ale jeśli okolica jest bardzo atrakcyjna, to grzechem byłoby z tego nie skorzystać. Twoja garderoba na wyjazd musi być adekwatna do pory roku oraz preferowanej formy aktywności – inne ubrania zabierz na górski szlak, inne nad morze czy na spacery wzdłuż linii brzegowej jeziora.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.