Jakie ubrania kupić na siłownię?

Piotr Kowalczyk
14.10.2020

Siłownia to świetne miejsce do zbudowania efektownej masy mięśniowej, wyrzeźbienia sylwetki i poprawienia ogólnej kondycji organizmu. Początki są trudne, ale gdy uda Ci się przełamać pierwsze zniechęcenie, później pójdzie już z górki. Trening uzależnia i zauważysz, że z czasem będzie Ci go brakować. Planując rozpoczęcie przygody z siłownią warto się do tego odpowiednio przygotować również pod względem zakupu ubrań. Jakie ciuchy sprawdzą się tutaj najlepiej? Kilka wskazówek znajdziesz w naszym poradniku.

Buty

Od nich zawsze zaczynamy, ponieważ wygodne, a co najważniejsze lekkie buty zapewniające stabilne podparcie stawu skokowego są niezbędne w trakcie treningu na siłowni. Postaw na obuwie typowo sportowe, przewiewne, z podeszwą amortyzującą wstrząsy – to szczególnie ważne podczas ćwiczeń na wolnych ciężarach oraz tzw. treningu crossfit.

Spodenki

Kwestia tego, czy powinny być długie czy krótkie, to już sprawa mocno indywidualna. Ważne, aby spodenki w żaden sposób nie krępowały ruchów w trakcie wykonywania ćwiczeń. Najlepiej sprawdzą się więc takie dopasowane do ciała, wykonane z elastycznego materiału – dobrym wyborem mogą być chociażby typowe spodenki kolarskie. Zwróć również uwagę na to, czy nie posiadają żadnych odstających elementów, np. kieszeni, w które mogłyby się zaplątać przyrządy do ćwiczeń.

Koszulka funkcyjna

Na początek możesz oczywiście korzystać ze zwykłej koszulki bawełnianej, czyli tzw. t-shirtu, ale sam szybko się przekonasz, że to nie jest najlepszy pomysł. Zdecydowanie warto zainwestować w koszulkę funkcyjną, czyli wykonaną z przewiewnego, elastycznego i niechłonącego wody materiału. Dzięki temu będzie Ci się o wiele przyjemniej ćwiczyło. Poza tym dopasowana koszulka eksponuje mięśnie, co zawsze działa motywująco.

Ręcznik

Nie musi to być oczywiście jakiś specjalny ręcznik – wystarczy taki łazienkowy, choć jednak zalecamy, aby postawić na ręcznik wykonany z materiału syntetycznego, który jest lżejszy i bardzo szybko schnie. Musisz mieć ręcznik, aby zachować przyzwoity poziom higieny na siłowni i m.in. zabezpieczać nim sprzęt, na którym akurat ćwiczysz.

Rękawiczki

Bardzo przydają się na siłowni, zwłaszcza podczas dźwigania wolnych ciężarów. Zabezpieczają przed powstaniem bolesnych i utrudniających trening odcisków. Zwróć uwagę na to, aby rękawiczki posiadały pogrubienie na wysokości trzonu palców, co ułatwia chwytanie i podnoszenie metalowego gryfu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.