Jakie meble łazienkowe kupić? Na co zwrócić uwagę?

Współczesne łazienki coraz częściej pełnią funkcję pokojów kąpielowych, w których bierzemy szybki prysznic, odprężającą kąpiel, a także przechowujemy ręczniki, kosmetyki, szlafroki i różne inne drobiazgi. To oczywiście wymaga zainwestowania w meble łazienkowe. Ich wybór nie może być przypadkowy, ponieważ meble będą stale narażone na niesprzyjające warunki klimatyczne. Na co należy więc zwrócić szczególną uwagę? Jakie meble łazienkowe kupić? Podpowiadamy w naszym poradniku.

Najpierw zmierz łazienkę

Podstawowym błędem popełnianym przez osoby wybierające meble łazienkowe jest kierowanie się wyłącznie ich wyglądem i ceną. Zanim udasz się do sklepu czy zajrzysz do Internetu, koniecznie zmierz swoją łazienkę. Sprawdź, na jak duże meble możesz sobie pozwolić, by uniknąć efektu zagracenia pomieszczenia.

Łazienka musi być przede wszystkim funkcjonalna. Jeśli wybierzesz meble, o które będziesz się wiecznie obijać, czy nie będziesz w stanie do końca otworzyć drzwiczek (bo przeszkadza wanna, ściana, prysznic etc.), to wysoki poziom irytacji masz gwarantowany.

Rada

Naprawdę dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w projekt łazienki, dzięki któremu nie popełnisz błędu na etapie wyboru mebli.

Rozważ także zlecenie wykonania mebli łazienkowych na wymiar. Wbrew pozorom nie jest to takie drogie, a dzięki takiemu rozwiązaniu Twoja łazienka będzie bardzo funkcjonalna. Meble na wymiar szczególnie polecamy właścicielom małych, nieustawnych łazienek.

Jaki materiał?

Wiele osób sądzi, że do łazienki nie można wybierać mebli drewnianych, co nie jest prawdą. Naturalne drewno może mieć kontakt z wilgotnym powietrzem, a nawet czystą wodą, ale pod warunkiem, że zostanie dobrze zabezpieczone. Służą do tego specjalne lakiery wodoodporne. Musisz sobie natomiast zdawać sprawę, że łazienkowe meble z drewna są drogie.

Jeśli masz ograniczony budżet, to pozostanie Ci wybór mebli łazienkowych z tradycyjnej płyty. Spokojnie, to wcale nie oznacza, że będą mało efektowne. Na rynku jest ogromny wybór mebli płytowych wykończonych wysokiej klasy lakierami, które nie tylko zabezpieczają powierzchnię przed wilgocią i wysoką temperaturą, ale też nadają meblom eleganckiego, nowoczesnego wyglądu.

Na koniec zostanie Ci już tylko zdecydowanie się na konkretną kolorystykę. Najbardziej uniwersalnym wyborem są białe meble łazienkowe. Ten kolor jest bardzo praktyczny i świetnie pasuje do małych łazienek, w szczególności pozbawionych okna. Lakierowana biel odbija światło, dzięki czemu pomieszczenie wyda się bardziej przestronne.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.