Jakie materace powinny wybierać osoby ze sporą nadwagą?

Maciej Piwowski
29.05.2020

Eksperci zalecają, aby stopień twardości materaca do spania dopasowywać zawsze do wagi ciała oraz jego budowy. Ma to duże znaczenie, ponieważ śpiąc na zbyt miękkim materacu zapadamy się w nim i nie jesteśmy w stanie przyjąć komfortowej pozycji, zaś kiedy układamy się na za twardym – mogą pojawiać się uciski, ale też trudno jest spać wygodnie. W jaki sposób dopasować właściwy materac 180x200 przy dużej masie ciała?

Materace twarde i bardzo twarde

Każdy producent nowoczesnych materaców do spania, jak na przykład Godre zapewnia przynajmniej kilka rozwiązań. Dostępne są materace o różnych stopniach twardości:

  • miękkie – H1,
  • średnio twarde – H2,
  • twarde – H3,
  • bardzo twarde – H4.

Wybierając produkt dla siebie trzeba kierować się zaleceniami producentów jak godre.pl i dopasowywać twardość do określonych przedziałów wagowych. Materace oznaczone jako twarde zwykle odpowiednie są dla użytkowników ważących od 100 kg do 120 kg, a bardzo twarde dla osób o masie ciała przekraczającej 120 kg. Najlepiej więc wybierać modele spośród nich. Taki produkt dopasowany jest do potrzeb cięższego użytkownika i na pewno zapewni mu właściwe wsparcie.

Materace z włókna kokosowego i trawy morskiej

Materac 180x200 (kupisz go tutaj: https://godre.pl/Materace-na-wymiar/Materac-180x200-cm-do-lozka-do-spania) musi w swoim składzie posiadać surowce wzmacniające go i utwardzające. Bardzo często są to właśnie naturalne materiały, jak trawa morska i włókno kokosowe. Producenci zapewniają, że ich materace są nie tylko komfortowe, ale również wyjątkowo trwałe i wytrzymałe. Dodatkowo, są przewiewne i umożliwiają pozbywanie się wilgoci, która sprzyja rozwojowi bakterii i grzybów. Osoby z nadwagą poszukujące dla siebie zdrowego produktu mogą śmiało decydować się na jeden z takich modeli.

Materace kieszeniowe

Nowoczesną propozycją są materace oparte na działaniu sprężyn umieszczonych w kieszeniach. Również osoba z nadwagą mogą wybierać spośród nich. Materac 180x200 kieszeniowy jest wyjątkowo komfortowy i stanowi bardzo dobre wsparcie dla kręgosłupa. Jest również cichy i nie wywołuje efektu falowania. Oczywiście należy wybrać model zalecany przez konkretnego producenta dla swojego przedziału wagowego. Rozsądnym rozwiązaniem jest wypróbowanie danego modelu w sklepie przed podjęciem decyzji o jego zakupie.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.