Jakie krzesła kempingowe kupić?

Antoni Kwapisz
10.05.2024

Nie ma znaczenia, czy planujesz spędzić wakacje pod namiotem, w kamperze czy przyczepie kempingowej. Każda z tych opcji wymaga zadbania o komfort spędzania czasu na świeżym powietrzu, za co odpowiadają również krzesła kempingowe. Zastanawiasz się, jakie kupić? W podjęciu decyzji pomoże Ci nasz poradnik.

Komfort

Szukając krzeseł naprawdę warto wybrać się do sklepu stacjonarnego i przymierzyć do kilku modeli, aby później nie żałować. Krzesła kempingowe muszą być wygodne, ponieważ spędza się na nich dużo czasu, wypoczywa czy spożywa posiłki.

Rada:

Rozejrzyj się za krzesłami z funkcjami komfortu, takimi jak podłokietniki, regulowane oparcia czy dodatkowe poduszki.

Mobilność

Chcąc oszczędzić miejsce np. w bagażniku oraz nie obciążać nadmiernie samochodu czy kampera, warto postawić na jak najlżejsze, kompaktowe krzesła. Świetnie sprawdzają się te składane jak parasolka, wyposażone w praktyczne pokrowce z paskami, co ułatwia ich transport.

Wytrzymałość

Zwróć uwagę na materiały, z których wykonane jest krzesło. Aluminium lub stal nierdzewna zapewniają dobry stosunek między lekkością a wytrzymałością. Tkaniny takie jak poliester lub nylon są trwałe i łatwe do czyszczenia.

Łatwość montażu

Wybieraj krzesła, które są łatwe do rozłożenia i złożenia bez użycia narzędzi.

Dodatkowe funkcje

Niektóre krzesła kempingowe oferują dodatkowe funkcje, takie jak kieszenie boczne na małe przedmioty, uchwyty na napoje czy wbudowane lampki. Rozważ, które z tych funkcji są dla Ciebie naprawdę ważne, aby za nie niepotrzebnie nie przepłacać.

Cena – ile kosztują porządne krzesła kempingowe?

Ceny dobrej jakości krzeseł zaczynają się od około 150 zł. Nie ma sensu inwestować w modele z najniższej półki cenowej, które raczej nie przetrwają nawet jednego sezonu, a mogą wręcz rozpaść się w trakcie wakacji. Kup krzesła na lata, co polecamy zwłaszcza osobom uwielbiającym wypoczynek pod namiotem czy uprawianie karawaningu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie