Jakie kosmetyki warto podarować tacie?

Remigisz Szulc
12.04.2021

Kosmetyki są może nieco sztampowym, ale na pewno niezawodnym prezentem. Zwłaszcza, jeśli wiesz, że obdarowana osoba na co dzień żałuje pieniędzy na zakup środków do pielęgnacji ciała. Z Twoim tatą jest dokładnie tak samo? W takim razie masz już gotowy pomysł na prezent dla niego. Jakie kosmetyki będą jednak odpowiednie dla taty? Kilka propozycji znajdziesz w naszym poradniku.

Kosmetyki do pielęgnacji zarostu

Jeśli Twój tata ma brodę lub nosi wąsy, to masz szerokie pole do popisu w zakresie zrobienia mu świetnego prezentu. Naszą propozycją będzie zestaw do pielęgnacji zarostu, który może obejmować:

  • olejek do brody,
  • szampon/mydło do brody,
  • szczotkę do zarostu,
  • gumę do stylizacji wąsów,
  • pomadę do stylizacji brody.

Jeśli możesz sobie pozwolić na nieco większy wydatek, to poszukaj zestawu obejmującego także trymer do regulowania zarostu.

Kosmetyki do golenia

To już propozycja dla tych panów, którzy jednak preferują gładką twarz. Jeśli Twój tata nie nosi zarostu, za to często się goli, to świetnym prezentem dla niego będzie zestaw kosmetyków do i po goleniu. W takim zestawie powinny się znaleźć:

  • pianka do golenia,
  • pędzel,
  • balsam po goleniu,
  • woda po goleniu.

Fajnym pomysłem może być też kupienie tacie zestawu w stylu retro, który obejmuje pędzel, krem do golenia, maszynkę z wymiennymi nożykami oraz brzytwę.

Krem do twarzy

Twój tata może być nieco zdzwiony, gdy dostanie taki prezent, zwłaszcza jeśli niespecjalnie dba o swoją cerę. Możesz jednak przekonać go, by zaczął to robić. Pierwszym krokiem będzie podarowanie mu kremu do twarzy dla dojrzałych mężczyzn. Pokaż tacie, jak ma go używać i wyjaśnij mu, jakie osiągnie z tego tytułu korzyści.

Dobre perfumy

Każdy mężczyzna chce dobrze pachnieć, nawet jeśli głośno się do tego nie przyznaje. Możesz więc podarować tacie jakieś dobre perfumy, najlepiej takie, jakich sam nigdy by sobie nie kupił z uwagi na cenę. Wcześniej oczywiście oceń, który zapach pasowałby do Twojego taty pod względem jego usposobienia, wykonywanej pracy czy wyglądu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.