Jakie kosmetyki warto kupić na wakacyjny wyjazd?

Remigisz Szulc
10.06.2022

Wakacje tuż za rogiem? Zazdrościmy! Wiemy jednak, że przed samym wyjazdem jest mnóstwo rzeczy na głowie, włącznie z zaplanowaniem pakowania. Musisz zabrać ubrania, buty, przeróżne gadżety, no i oczywiście kosmetyki. Tym ostatnim warto poświęcić trochę uwagi, ponieważ może się okazać, że czekają Cię małe zakupy. Sprawdź, które kosmetyki mogą Ci się szczególnie przydać podczas wakacyjnego wyjazdu.

Krem do opalania

Bez tego ani rusz. Jeśli zdarzyło Ci się kiedyś zapomnieć o kremie do opalania, to dobrze wiesz, jaki jest to problem. Owszem, odpowiedni kosmetyk można kupić na miejscu, natomiast za znacznie wyższą cenę niż w Polsce. Dlatego od razu sprawdź, czy masz krem do opalania, a jeśli nie (lub jest przeterminowany), to kup taką ilość, jakiej potrzebujesz, najlepiej z wysokim filtrem.

Balsam łagodzący

To kolejny kosmetyk wakacyjny z kategorii must have. Balsam łagodzący przyda się za każdym razem, gdy wrócisz z plaży do pokoju. Jego zadaniem jest oczywiście ukojenie i schłodzenie rozgrzanej skóry, co zapobiega podrażnieniom. Taki balsam będzie również niezastąpiony w momencie, gdy Twoja skóra ulegnie poparzeniu słonecznemu.

Balsam do suchej skóry

Nawet jeśli masz skórę normalną lub z tendencją do przetłuszczania, to i tak zabierz na wakacje balsam nawilżający. To świetny kosmetyk po kąpieli w morzu, kiedy sól w połączeniu z upałem i promieniowaniem słonecznym robią swoje.

Mgiełka do włosów

To świetny kosmetyk wakacyjny, który nie zajmuje dużo miejsca w bagażu, a pozwoli Ci dobrze chronić włosy i skórę głowy przed wysokimi temperaturami. Wystarczy raz na jakiś czas spryskać włosy taką mgiełką, np. opalając się na plaży, aby zapobiec przypaleniu końcówek oraz nadmiernemu przesuszeniu skalpu.

Antyperspirant

To raczej oczywistość, natomiast warto przypomnieć o tym kosmetyku, ponieważ na wakacjach w ciepłych krajach będziesz go potrzebować w sporych ilościach. Wybierając antyperspirant zwróć uwagę na to, aby miał jak najprostszy skład i nie zawierał sztucznych substancji zapachowych, które mogą podrażniać delikatną skórę pod pachami.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.