Jakie japonki kupić? Czy warto?

Piotr Kowalczyk
08.08.2022

Japonki to bardzo popularny rodzaj obuwia. Stanowią coś pośredniego między klasycznymi klapkami a sandałami. Świetnie sprawdzają się podczas wakacji czy ogólnie lata, o ile oczywiście zainwestujesz w odpowiedni model. Wybór japonek nie powinien być kwestią przypadku, o czym przekonujemy w naszym poradniku.

Przede wszystkim przymierz japonki

Kupowanie japonek na odległość ma sens wyłącznie wtedy, gdy szukasz alternatywy dla klapek basenowych i nie oczekujesz od tego obuwia niczego poza tym, że będzie chronić Twoje stopy przed bezpośrednim kontaktem z podłożem.

W każdym innym przypadku zachęcamy do wcześniejszego przymierzenia japonek, a nawet zrobienia sobie w nich dłuższego spaceru po sklepie. W ten sposób ocenisz, czy japonki nie zsuwają się ze stopy, czy ich długość jest adekwatna do rozmiaru etc.

Wybierz model wykonany z dobrego materiału

Naszym typem zawsze będą japonki wykonane z naturalnej skóry, które są nie tylko wygodne i eleganckie, ale też trwałe. Radzimy natomiast unikać ordynarnie plastikowych japonek – nie dość, że po jednym sezonie będą się nadawać do wyrzucenia, to jeszcze z dużym prawdopodobieństwem spowodują drobne rany stóp (przede wszystkim otarcia między palcami).

Zwróć uwagę na wyściełanie

Podeszwa japonek to kluczowy element tego obuwia. Jeśli planujesz użytkować japonki na co dzień, pokonywać w nich nieco dłuższe dystanse, to poszukaj modelu z miękkim wyściełaniem i choć odrobinę wyprofilowaną podeszwą. Docenisz to już po przejściu kilkuset metrów, zwłaszcza w czasie upału.

Wygodne japonki to uniwersalne obuwie

Jeśli uda Ci się kupić japonki spełniające opisane przez nas kryteria, to staną się one Twoim ulubionym, podstawowym obuwiem – nie tylko wakacyjnym. W takich japonkach można się wybrać na zakupy, spacer po mieście, wyjść na basen i na plażę, a nawet, w przypadku japonek ze skóry, bardzo eleganckich, założyć je na niezobowiązujące garden party.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.