Jakie biurko do małego biura kupić?

Antoni Kwapisz
19.09.2022

Masz małą działalność, nie zatrudniasz pracowników i realizujesz zlecenia samodzielnie? Nawet tak niewielki biznes wymaga zapewnienia sobie komfortowych warunków pracy. W przeciwnym razie szybko zaczną Ci doskwierać problemy z kręgosłupem, mięśniami i stawami, na przykład łokciowym. Kluczowe znaczenie ma wybranie odpowiedniego biura, które będzie idealnie dopasowane do małego biura i Twoich potrzeb. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie konkretnego mebla.

Powierzchnia blatu

Na początek skup się na własnych potrzebach i sprawdź, jaki sprzęt zostanie umieszczony na biurku. Jeśli pracujesz na laptopie, to nie musisz szukać bardzo dużego biurka. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy korzystasz z monitora zewnętrznego, klawiatury, myszki, a do tego jeszcze musisz zmieścić na blacie urządzenie wielofunkcyjne.

Orientacja biurka

W małym biurze kluczową kwestią jest to, aby umieścić biurko w sposób ergonomiczny. Nigdy nie siadamy plecami do okna. Zwróć również uwagę na to, gdzie znajdują się gniazdka i podłączenie do Internetu. Może się okazać, że w Twoim biurze najlepiej sprawdzi się biurko narożne.

Wysokość blatu

To już kwestia mocno indywidualna, zależna od Twojego wzrostu oraz rodzaju krzesła lub fotela. Jeśli jesteś osobą wysoką, a do tego korzystasz z krzesła z podłokietnikami, to szukaj biurka o możliwie jak najwyższym blacie. Nie zaszkodzi wcześniej się do niego przymierzyć.

Sekretarzyk

Sekretarzyk to praktyczny element wyposażenia biurka, choć trzeba pamiętać, że w niektórych modelach jest to dodatek, z który trzeba dopłacić. Tak czy inaczej warto wybrać biurko z sekretarzykiem, ponieważ dzięki temu łatwiej zadbasz o porządek w miejscu pracy, nie męcząc się z ciągłym przekładaniem z miejsca na miejsce różnych drobiazgów.

Stabilność biurka

Zdecydowanie najlepszym wyborem będzie tutaj biurko skrzyniowe lub na drewnianej ramie, które zapewnia idealną stabilność. Odradzamy natomiast biurka na czterech niezależnych i regulowanych nóżkach, które podczas intensywnej pracy (np. pisania na klawiaturze) nieprzyjemnie się kołyszą.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie