Jaki smartwatch dla żony kupić?

Andrzej Winnicki
26.04.2022

Chcesz zrobić żonie świetny prezent i myślisz o smartwatchu? To super pomysł! Inteligentny zegarek jest bardzo przydatny w codziennym użytkowaniu, a do tego dobrze się prezentuje. Sensowny model można kupić za około 600-700 złotych i w tej kwocie naprawdę jest już w czym wybierać. Jaki smartwatch dla żony kupić? Mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi.

NFC

Na pewno warto od razu zainwestować w zegarek z łącznością NFC. Po co? Ponieważ tylko takim smartwatchem można dokonywać płatności zbliżeniowych – a jest to funkcja, z której Twoja żona prawdopodobnie będzie chciała korzystać, choćby dla wygody i „funu”.

Funkcje sportowe

Każdy inteligentny zegarek ma takie funkcje, natomiast ich wybór zależy już od konkretnego modelu. Musisz sam ocenić, jakie funkcje są tylko bajerami, a które rzeczywiście przydadzą się Twojej żonie. Przykładowo: jeśli regularnie ćwiczy na siłowni czy biega, to zegarek powinien mieć funkcję mierzenia tętna, liczenia spalonych kalorii oraz oceny efektywności treningu.

Funkcje zdrowotne

Smartwatch może być czymś na wzór mobilnego „lekarza”, który na bieżąco kontroluje stan zdrowia właściciela – oczywiście w ograniczonym zakresie. Do tych najbardziej przydatnych funkcji zaliczymy mierzenie ciśnienia, saturacji oraz kontrolowanie jakości snu.

Niewielka koperta!

Skup się na smartwatchach dla kobiet, które są wyraźnie mniejsze od tych dla panów. Duża koperta na wątłym nadgarstku prezentuje się mało elegancko i istnieje ryzyko, że Twoja żona nie będzie chciała nosić takiego zegarka.

Design smartwatcha musi być dopasowany do stylu żony – zastanów się więc, czy preferuje eleganckie, czy może luźne ubrania i pod tym kątem dobierz odpowiedni model.

Czas pracy na baterii

To ważne kryterium wyboru, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że na rynku są popularne smartwatche, które nie wytrzymują nawet jednego dnia pracy na pełnym naładowaniu. Jeśli nie chcesz skazywać żony na ciągłe ładowanie zegarka, to poszukaj modelu z pojemniejszą baterią lub lepiej zoptymalizowanym energetycznie systemem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.