Jaki ręcznik kąpielowy kupić?

Jerzy Biernacki
08.05.2017

Ręcznik kąpielowy to niezbędne wyposażenie każdej łazienki – trudno nawet wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie bez tego przedmiotu. Jeśli jednak widzisz, że Twoje obecne ręczniki są już mocno zniszczone i przyszedł czas na ich wymianę, to na pewno zastanawiasz się, jaki ręcznik kąpielowy kupić? Sprawa wbrew pozorom nie jest taka oczywista i prosta. Przeczytaj nasz poradnik – podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę.

Rozmiar ręcznika kąpielowego

Ręcznik kąpielowy różni się od ręcznika np. do rąk przede wszystkim rozmiarem. Dobierz go do wielkości swojego ciała. Jeśli jesteś kobietą, to ręcznik powinien być na tyle duży, abyś mogła owinąć go wokół piersi, a materiał będzie sięgać przed kolano. Nie ma sensu kupować zbyt dużego ręcznika, ponieważ po pierwsze będzie on droższy, a po drugie będzie dłużej schnąć po kąpieli.

Rada

Nie myl ręcznika kąpielowego z ręcznikiem plażowym, który jest znacznie większy, a do tego grubszy i nie sprawdza się podczas codziennego użytkowania.

Chłonność ręcznika

Aby móc komfortowo korzystać z ręcznika kąpielowego należy wybrać taki, który bez problemu osuszy ciało po kąpieli, bez konieczności pocierania skóry. Jak to ocenić? Wystarczy zwrócić uwagę na podstawowy parametr podawany w opisie ręcznika, a mianowicie na gramaturę.

Im większa gramatura, tym grubszy ręcznik, a tym samym bardziej miękki i chłonny. Optymalnym wyborem będzie ręcznik o gramaturze na poziomie 400-450 g/m2. Pamiętaj także, że ręcznik o dużej gramaturze będzie nieco dłużej schnąć.

Jaki ręcznik kąpielowy kupić? Zwróć uwagę na materiał

Ręcznik kąpielowy jest używany codziennie, dlatego naprawdę warto zainwestować w zakup takiego, który będzie przyjazny dla skóry. Najlepszym wyborem są ręczniki ze 100% bawełny – miłe w dotyku, niepowodujące podrażnień czy uczuleń. Owszem, są nieco mniej wytrzymałe niż ręczniki z domieszką poliestru, ale w tym przypadku zdrowie i komfort są ważniejsze.

Jak dbać o ręcznik kąpielowy?

Aby przedłużyć „żywotność” ręcznika kąpielowego trzeba go odpowiednio użytkować, co w praktyce sprowadza się do pamiętania o kilku prostych zasadach:

  • Wymieniaj ręcznik co 3-4 dni, maksymalnie co tydzień
  • Pierz ręcznik w niskiej temperaturze, nie wrzucaj go do pralki z ubraniami
  • Nie prasuj ręcznika bawełnianego
  • W miarę możliwości po kąpieli wysusz ręcznik na świeżym powietrzu, ale w takim miejscu, by nie padały na niego bezpośrednio promienie słoneczne

Inwestując w dobry jakościowo ręcznik kąpielowy i właściwie o niego dbając będziesz się cieszyć praktycznym i efektownym elementem łazienki przez kilka lat.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.