Jaki portfel dla faceta kupić?

Piotr Kowalczyk
27.03.2020

Portfel to jeden z najpopularniejszych prezentów dla mężczyzny. Jest bardzo praktyczny, może być piękny i elegancki, a przy tym potrzebuję go praktycznie każdy facet – nawet w dobie coraz powszechniejszego płacenia telefonem czy smartwatchem. W sklepach z galanterią skórzaną i w Internecie jest zatrzęsienie najróżniejszych modeli, co wcale nie ułatwia podjęcia dobrej decyzji. Na co więc warto zwrócić szczególną uwagę? Dowiedz się, jaki portfel dla faceta kupić, aby sprawić mu prawdziwą przyjemność.

Zacznij od małego śledztwa

Chodzi tutaj o to, aby z góry wiedzieć, jaki portfel będzie potrzebny facetowi. Można to ustalić zaglądając do jego aktualnego portfela. Zrób to dyskretnie, aby się nie zorientował. Sprawdź, czy preferuje raczej płacenie kartą, czy może jednak gotówką? Czy nosi przy sobie bilon? Czy trzyma w portfelu mnóstwo niepotrzebnych rzeczy, jak np. stare karty lojalnościowe i dowód rejestracyjny samochodu (którego nie trzeba już wozić ze sobą)?

Na tej podstawie uda Ci się zawęzić krąg poszukiwań tylko do takich modeli, które pod względem czysto funkcjonalnym idealnie wpiszą się w oczekiwania faceta.

Do eleganckiej czy codziennej stylizacji?

To bardzo ważne pytanie. Choć większość facetów używa tylko jednego portfela, to może czas najwyższy uświadomić bliskiego Ci mężczyznę, że to nie jest dobre rozwiązanie? Każdy mężczyzna powinien posiadać co najmniej dwa portfele. Jeden do noszenia na co dzień, np. w kieszeni kurtki czy torebce, a drugi do eleganckiej stylizacji – zwłaszcza garnituru.

Czym te portfele się od siebie różnią? Przede wszystkim wielkością oraz grubością. Portfel do eleganckiej stylizacji musi być bardzo cienki, aby nie odznaczał się pod marynarką. Wystarczy, że pomieści prawo jazdy, kartę płatniczą i trochę gotówki.

Portfel na miarę XXI wieku

Jeśli chcesz zaszaleć, a w dodatku adresat prezentu jest gadżeciarzem, to koniecznie rozważ podarowanie mu portfela wyposażonego w najnowocześniejsze technologie. Świetnym przykładem będzie tutaj portfel ze specjalnym modułem łączącym się z aplikacją mobilną na telefonie. Czemu ma to służyć?

W momencie, gdy mężczyzna zbytnio oddali się od portfela, telefon go o tym zaalarmuje. Jest to bardzo skuteczny sposób na zminimalizowanie ryzyka zgubienia portfela czy padnięcia ofiarą kradzieży.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.