Jaki kostium kąpielowy kupić dla dziewczynki?

Andrzej Winnicki
22.08.2022

Wybór kostiumu kąpielowego to poważna decyzja nie tylko w przypadku dorosłej kobiety, ale również małej dziewczynki. Już kilkulatki potrafią mieć w tej kwestii spore wymagania, przede wszystkim w zakresie kolorystyki i ogólnego designu. Jesteś właśnie na etapie poszukiwania kostiumu kąpielowego dla dziewczynki? W takim razie skorzystaj z naszych wskazówek.

Jedno- czy dwuczęściowy?

Zaczynamy od sporego dylematu, który można jednak dość szybko rozwiązać. Ogólna zasada jest taka, że im młodsze dziecko, tym lepszym wyborem będzie kostium jednoczęściowy. Jest on po prostu wygodniejszy, a przy tym zasłania większą powierzchnię ciała, co minimalizuje ryzyko oparzeń słonecznych (choć i tak trzeba pamiętać o kremie ochronnym).

Ponadto jednoczęściowy strój nie spadnie podczas dzikiej zabawy w wodzie, zwłaszcza w aquaparku. Dlatego jeśli masz kilkuletnią córkę, to raczej radzimy postawić na wersję jednoczęściową.

Wybierz kostium, który spodoba się dziecku

To ważne, aby dziecko było zauroczone swoim nowym kostiumem – wówczas chętniej będzie go zakładać. Warto zaprosić dziecko do procesu wyboru kostiumu i pozwolić mu wskazać ten najładniejszy (oczywiście spośród wcześniej wyselekcjonowanych przez rodzica). Córka prawdopodobnie wskaże kostium ze swoją ulubioną postacią z bajki lub w różowej kolorystyce, ale cóż – taki wiek.

Zwróć uwagę na jakość wykonania

Dziecięce kostiumy kąpielowe z reguły kupuje się na jeden sezon (dziecko szybko rośnie), co nie zmienia faktu, że warto postawić na co najmniej przyzwoitą jakość. Ocenisz ją przez pryzmat szycia oraz rodzaju zastosowanego materiału. Jeśli kostium robi na Tobie dobre wrażenie, to warto go kupić, nawet nieco dopłacając w stosunku do tańszych modeli.

Warto postawić na kostium z szybkoschnącego materiału

To ważna zasada. Docenisz szybkoschnący kostium w momencie, gdy dziecko postanowi wyjść z basenu i odpocząć na leżaku przy basenie – nie trzeba będzie go od razu przebierać. Poza tym takie kostiumy momentalnie robią się suche na linkach, dzięki czemu można zaryzykować i zabrać na wakacje tylko jeden kostium dla dziecka.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.