Jaki bidon do szkoły dla dziecka kupić?

Andrzej Winnicki
03.10.2023

Bidon to dziś podstawowy element wyprawki szkolnej. Jeśli chcemy zaszczepić w dziecku zdrowe nawyki żywieniowe, to warto zacząć od przyzwyczajenia go do picia wody zamiast napojów gazowanych czy soków. Nie wiesz, jaki bidon do szkoły dla dziecka kupić? Oto kilka wskazówek, którymi warto się kierować.

Odpowiednia pojemność

Nie ma sensu kupować dziecku zbyt dużego bidonu. W zupełności wystarcz taki o pojemności 0,4-0,5 litra. Dziecko nie powinno dźwigać dodatkowego ciężaru, skoro i tak waga jego tornistra może szokować niejednego rodzica.

Filtr

Bardzo dobrym pomysłem będzie wyposażenie dziecka w bidon z filtrem. Dzięki temu pociecha będzie mogła uzupełniać sobie wodę prosto z kranu w łazience czy ze szkolnego poidełka, a rodzice będą spokojni o jakość i czystość widy pitej przez dziecko.

Wytrzymały materiał

Najlepszy dla dziecka jest bidon z tworzywa sztucznego. Powinien to być materiał pozbawiony BPA, a jednocześnie na tyle wytrzymały, aby nie pękł nawet po upadku na posadzkę. Tutaj z góry odrzućmy najtańsze, plastikowe bidony. Lepiej zainwestować w coś, co przetrwa minimum cały rok szkolny.

Korek

Najwygodniejszy dla dziecka jest korek obsługiwany zębami. Dziecko może go wyjąć, gdy chce się napić oraz zamknąć poprzez dopchnięcie zawleczki zabezpieczającej. Gwarantuje to również szczelność bidonu.

Ile kosztuje dobry bidon dla dziecka?

Ceny sensownych bidonów zaczynają się od 30-40 złotych. Warto poszukać promocji, w ramach której do bidonu dołączony jest zestaw 2-3 filtrów – to one generują największe wydatki w trakcie użytkowania bidonu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie