Jaką toaletkę do sypialni kupić?

Andrzej Winnicki
10.05.2022

Toaletka to marzenie niejednej kobiety. Dziś można je spełnić niewielkim kosztem, o ile oczywiście mamy wystarczającą ilość miejsca w sypialni – w tym pomieszczeniu toaletka sprawdzi się najlepiej. Wybór gotowych toaletek jest bardzo duży, dlatego w tym poradniku podpowiadamy, na co warto zwrócić szczególną uwagę przed zakupem konkretnego modelu.

Zacznij od sprawdzenia wymiarów

Dokładnie zmierz ścianę, przy której ma stanąć nowa toaletka. Mebel nie może nachodzić na drzwi do garderoby czy tym bardziej drzwi wejściowe do sypialni. Nie może również zasłaniać grzejnika i stać w samym oknie – światło słoneczne utrudni Ci nakładanie makijażu.

Lustro mile widziane

Na rynku znajdziemy zarówno toaletki z lustrem, jak i bez tego elementu. Na pewno warto rozejrzeć się za wersją z fabrycznym lustrem, dzięki czemu toaletka sprawia wrażenie kompletnej i nie trzeba już nic do niej dokupywać. W dodatku duże lustro z własnym podświetleniem będzie bardzo praktyczne podczas codziennego korzystania z toaletki.

Praktyczna szuflada

Nieodłącznym elementem każdej toaletki musi być szuflada na kosmetyki i inne drobiazgi. Zastanów się, czy wolisz jedną dużą szufladę, czy może kilka mniejszych. Sprawdź też jej głębokość, aby nie okazało się, że nie jesteś w stanie pomieścić wszystkich kosmetyków, przez co w szufladzie panuje ciągły bałagan.

Przegródki

Nie wszystkie toaletki mają w zestawie praktyczne przegródki, dlatego jeśli znajdziesz model z takim wyposażeniem, to warto zwrócić na niego szczególną uwagę. Przegródki ułatwiają utrzymanie porządku w szufladzie oraz szybkie znalezienie tego, co jest nam akurat potrzebne.

Blat przykryty szkłem

Toaletka niestety może się bardzo szybko brudzić, głównie od kosmetyków. Dlatego rozsądnie jest postawić na mebel, którego blat został zabezpieczony taflą szkła. Dzięki temu bez problemu utrzymasz powierzchnię toaletki w czystości – wystarczy tylko spray do mycia szyb czy nawilżana chusteczka.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.