Jaką pościel wybrać dla dziecka?

Krzysztof Jagielski
29.06.2021

Każdy rodzic pragnie wszystkiego co najlepsze dla swojego dziecka. Pięknie urządzony pokój, zabawki i akcesoria z wyższej półki, najładniejsze ubrania to jednak nie wszystko. W każdym pokoju dziecięcym bardzo ważną rolę odgrywa łóżko jako miejsce gdzie zarówno kilkulatek, jak i nastolatek będą mogli wygodnie i porządnie się wyspać. A jak wiadomo w takim miejscu najważniejszą rolę odgrywa pościel dlatego tak istotne jest dobranie odpowiednich tekstyliów. Jaka powinna być pościel dla dziecka? Podpowiadamy.

Pościele dla dzieci - czym powinny się charakteryzować?

Przy wyborze bielizny pościelowej dla dzieci liczy się przede wszystkim jakość. Pościel powinna być uszyta z wysokogatunkowych materiałów, zgodnych ze standardami bezpieczeństwa. Powinna być wygodna, miła i przyjemna w dotyku, lekka, a jednocześnie ciepła i posiadać właściwości oddychające, higroskopijne i antyalergiczne. Jej rozmiar musi być dostosowany do wzrostu dziecka, ponieważ inne tekstylia będą pasować do łóżeczka niemowlaka, a inne dla dziecka w wielu szkolnym. Duże znaczenie odgrywa wygląd pościeli dlatego powinna być estetyczna i kolorowa, aby dziecko z przyjemnością w niej spało i wypoczywało.

Kolorowa pościel dla dziecka z ulubionym bohaterem z bajki

Dzieci uwielbiają kolory i postaci z ukochanych bajek dlatego bardzo dobrym pomysłem jest pościel z ulubionym bohaterem. Dziewczynki zakochają się w pościeli z pięknymi księżniczkami, wesołą Myszką Miki czy w przyjaznych zwierzątkach, zaś chłopcy z pewnością polubią kolorowe samochody, Boba Budowniczego czy Strażaka Sama. Dlatego przy wyborze pościeli należy wziąć także gusta i upodobania dziecka, ponieważ jego ulubiony bohater z bajki sprawi mu radość, dzięki czemu z ochotą będzie zasypiać w jego towarzystwie. 

Pościel licencyjna - wybierz najlepszą jakość

Tekstylia licencyjne są produkowane na podstawie wytycznych licencjodawcy i z zaakceptowaną przez niego szatą graficzną i kolorystyczną. Licencji na produkcję udzielają duże koncerny medialne, które są twórcami postaci z bajek. 

Do jednych z najbardziej godnych zaufania jest producent pościeli Faro, który posiada akredytację licznych licencjodawców. W ofercie sklepu znajdziesz tekstylia dla dzieci najwyższej jakości z ulubionymi postaciami z bajek, takimi jak Myszka Miki, piękne księżniczki, zabawny Kubuś Puchatek, Bob Budowniczy, szybki Spider-Man i wielu innych. Wszystkie tekstylia pościelowe dla dzieci zostały wykonane z wysokogatunkowych materiałów, gwarantujących najwyższą jakość.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie