Jaką myjkę ciśnieniową do firmy kupić?

Krzysztof Jagielski
22.05.2023

Profesjonalne mycie dachów, kostki brukowej i elewacji to całkiem niezły biznes. Na start trzeba jednak sporo zainwestować, przede wszystkim w odpowiedni sprzęt. Podstawą jest oczywiście dobra myjka ciśnieniowa, która poradzi sobie z usuwaniem nawet uporczywych, wieloletnich zabrudzeń. Podpowiadamy, jaką myjkę ciśnieniową do firmy kupić.

Priorytetem powinna być myjka spalinowa

Przede wszystkim zawęź swoje poszukiwania do myjek spalinowych, które są zdecydowanie najlepszym wyborem do firmy zajmującej się świadczeniem profesjonalnych usług myjących. Myjka spalinowa nie tylko oferuje najlepsze parametry robocze, ale też może pracować niezależnie od dostępności prądu – a uwierz, że wielokrotnie się to przyda (np. w przypadku awarii prądu, braku gniazdka w miejscu realizacji usługi etc.).

Dodatkowa myjka elektryczna

Do realizacji mniejszych zleceń wystarczająca może być myjka elektryczna, która jest dużo lżejsza i tym samym bardziej mobilna. Warto poszukać myjki z zasilaniem na 400V, choć mocniejsze modele 230V również mogą być wystarczające na potrzeby np. umycia elewacji domu jednorodzinnego.

Skup się na przepływie wody

Najważniejszym parametrem, jaki należy wziąć pod uwagę na etapie wyboru myjki do firmy, jest maksymalny i roboczy przepływ wody. Na potrzeby profesjonalnych prac takim przyzwoitym minimum jest przepływ na poziomie około 15 litrów na minutę, co w połączeniu z ciśnieniem około 300 barów pozwoli już sprawnie usuwać nawet uporczywe zabrudzenia z kostki brukowej czy innych twardych powierzchni.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie