Jak zmienić samochód osobowy w pełnoprawne auto robocze? Lista zakupów

Remigisz Szulc
15.02.2024

Wielu przedsiębiorców na początku swojej przygody z biznesem nie ma środków na inwestycje i bazuje na już posiadanych narzędziach. Dobrym przykładem będą tutaj właściciele małych firm remontowych/budowlanych, którzy często jako samochód roboczy wykorzystują prywatne auto osobowe. Nie jest to wcale taki zły pomysł. Zwłaszcza, że nawet rodzinne kombi można dość łato i nie drogowo przystosować do przewożenia ładunków, narzędzi, materiałów budowlanych etc. Wystarczy kupić kilka podstawowych rzeczy, które wymieniamy w naszym poradniku.

Hak samochodowy

Dzięki hakowi zyskasz możliwość holowania przyczepy towarowej, co znacząco zwiększy możliwości przewozowe Twojego auta. Hak to pierwsza rzecz, jaką warto kupić w celu zmiany przeznaczenia posiadanego już samochodu.

Kratka

Pamiętasz słynne kratki oddzielające przestrzeń bagażnika od części pasażerskiej? Montowano je w celu zmiany przeznaczenia samochodu – oczywiście tylko oficjalnie, by móc odliczyć cały podatek VAT od zakupu. Obecnie kratka nadal jest dobrym pomysłem na to, aby z jednej strony móc zabrać jak najwięcej ładunków, a z drugiej zapewnić bezpieczeństwo osobom podróżującym na tylnej kanapie.

Wzmocnione zawieszenie

Szczególnie dotyczy to zawieszenia tylnego, które pod wpływem dużego obciążenia może zacząć ulegać awariom i po prostu szybko się zużyć. Do praktycznie każdego auta da się kupić np. wzmocnione sprężyny i amortyzatory, co pozwoli intensywniej wykorzystywać posiadany samochód do celów przewozowych.

Belki dachowe

Belki, czyli po prostu bagażnik dachowy, umożliwią przewożenie różnych przedmiotów na dachu samochodu. Przyda się to np. wtedy, gdy zechcesz przewieźć drabinę, profile stalowe, elementy rusztowania etc.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie