Jak zaoszczędzić na zakupach kosmetyków?

Piotr Kowalczyk
01.12.2020

Trudno byłoby sobie wyobrazić życie bez kosmetyków. Używamy ich właściwie codziennie, bo pozwalają nam lepiej zadbać o skórę, ukryć niektóre mankamenty urody, poczuć się atrakcyjniej. Wbrew pozorom kosmetyki nie są tylko kobiecą domeną – wielu panów także wydaje na nie spore sumy. Tym bardziej warto wiedzieć, jak zaoszczędzić na zakupach kosmetyków. Kilka sprawdzonych sposobów opisujemy w naszym poradniku.

Poluj na promocje

To najbardziej oczywista rada, jakiej można udzielić. Mimo to nie wszyscy zadają sobie trud szukania kosmetyków w promocyjnych cenach. W dobie Internetu jest to bardzo łatwe – wystarczy śledzić akcje wyprzedażowe w drogeriach, zaglądać na portale z promocjami oraz korzystać z porównywarek cenowych. Różnice pomiędzy poszczególnymi punktami sprzedaży mogą być ogromne, nawet doliczając koszty wysyłki. Tradycyjnie najlepsze promocje w branży kosmetycznej trafiają się pod koniec listopada (w związku z Black Friday), przed świętami Bożego Narodzenia oraz w wakacje, kiedy kupujących jest po prostu mniej.

Kupuj w zestawach

Zestawy kosmetyków zwykle okazują się być najkorzystniejszą opcją. Przykładowo: jeśli potrzebujesz maskary i cieni do powiek, to warto poszukać zestawu zawierającego oba te kosmetyki, może nawet powiększonego o pędzle do makijażu czy błyszczyk. Bardzo opłacalne jest również kupowanie zestawów perfum oraz środków myjących. Poza tym taki zestaw może stanowić bardzo fajny prezent.

Uzupełniaj zapasy podczas podróży

Jeśli dużo podróżujesz, to wykorzystuj każdą okazję, aby uzupełnić swoją kosmetyczkę czy szafkę w łazience. Bardzo fajne promocje trafiają się szczególnie na lotniskach, w sklepach wolnocłowych. Poza tym wiele kosmetyków znanych marek jest tańszych za granicą niż w Polsce – tutaj można polecić robienie zakupów w Wielkiej Brytanii, gdzie słowo „promocja” rzeczywiście oznacza znaczną obniżkę ceny.

Kupuj końcówki serii

Końcówki serii są oferowane przede wszystkim w drogeriach i aptekach. Taki punkt musi się pozbyć ostatnich sztuk kosmetyków, bo np. kończy się ich termin przydatności do użycia. Jeśli Ci to nie przeszkadza, to możesz zaoszczędzić naprawdę spore kwoty. Końcówek serii szukaj przede wszystkim w okresie poświątecznym oraz przed wakacjami.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.