Jak z głową zorganizować święta

Marek Szydełko
19.11.2015

Polacy nadal dużą wagę przywiązują do tradycji. To właśnie dlatego przed świętami Bożego Narodzenia sklepy przeżywają prawdziwe oblężenie, a konsumenci kupują niezbędne produkty spożywcze do przygotowania tradycyjnych potraw oraz prezenty. To w okresie przedświątecznym sklepy odnotowują najwyższe obroty, bowiem Polacy chętnie kupują wszystko, co im się kojarzy ze świątecznym nastrojem.

Jednak świętowanie oznacza również określone koszty. Co zatem ma zrobić statystyczny Kowalski, gdy się dowie, że w tym roku wieczerza wigilijna będzie się odbywać w jego domu, choć on sam i jego najbliżsi wcześniej tego nie planowali? Przede wszystkim warto przygotować dobry plan, pozwalający na organizację takiego przedsięwzięcia. Należy dosyć precyzyjnie policzyć ilość uczestników, bo to ona będzie miała wpływ na oszacowanie kosztów kolacji. Być może uczestnicy rodzinnego spotkania mogą przynieść ze sobą wybrane potrawy wigilijne - warto to z nimi ustalić oraz dopytać o ilość porcji czy wielkość przygotowanych potraw, np. ciast. 


Jeśli na przygotowanie kolacji dla większej liczby uczestników zaczyna brakować funduszy, można sięgnąć po kredyty chwilówki, które przyznawane są w ciągu kilku minut i ratują przed niespodziewanymi wydatkami. Takie kredyty mogą być wypłacone w postaci gotówki lub też są przelewane na wskazany przez klienta rachunek, co dodatkowo wydłuża możliwość skorzystania z takiego dodatkowego źródła nawet o 2 dni. Zwłaszcza na kilka dni przed świętami dodatkowe pieniądze bardzo się przydają.

Przy planowaniu świątecznych wydatków warto także rozważyć kwestię podarunków. W tym przypadku należy ustalić, czy w ramach uroczystości będą wręczane prezenty dla każdego, czy może będzie przeprowadzone losowanie, aby zmniejszyć koszty związane z kupnem prezentów. Ciekawym rozwiązaniem jest oferowanie prezentów jedynie dla dzieci lub też wręczenia sobie nawzajem niewielkich podarunków, symbolicznych i o niewielkiej wartości. Także w przypadku zakupu dodatkowych prezentów sytuację finansową mogą uratować pożyczki przez internet, które można zacząć spłacać po świętach. Takie rozwiązanie pozwala na cieszenie się atmosferą świąt, jednocześnie odsuwając konieczność spłacania zobowiązań na okres po nowym roku.

Artykuł sponsorowany.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.