Jak wyposażyć nowe biuro? Co kupić na sam początek?

Maciej Piwowski
15.12.2020

Przeprowadzka do nowego biura jest ważnym etapem w rozwoju przedsiębiorstwa – zwłaszcza, jeśli tym razem będzie to własny budynek, a nie wynajmowany. Trzeba tutaj jednak zadbać o to, aby stworzyć pracownikom komfortowe warunki do wykonywania codziennych obowiązków, więc nie obejdzie się bez kolejnych inwestycji. Jak wyposażyć nowe biuro? Co kupić na dobry początek? Gotową listę znajdziesz w naszym poradniku.

Wykładzina

Dobra wykładzina klasy przemysłowej to podstawa, ponieważ z jednej strony poprawia ona wystrój pomieszczeń biurowych, a z drugiej ułatwia utrzymanie ich w czystości. Pamiętaj, aby nie oszczędzać na tym elemencie wyposażenia. Wykładzina musi być bardzo odporna na zużycie i uszkodzenia mechaniczne. Porządny materiał kupisz w cenie około 100 złotych za metr kwadratowy – i taka wykładzina posłuży długo.

Meble biurowe

Ich zakup wiąże się ze sporym wydatkiem, jednak tutaj także nie za bardzo jest pole do szukania oszczędności. Meble biurowe muszą charakteryzować się funkcjonalnością oraz odpornością na uszkodzenia. Idealnie byłoby zamówić je na wymiar, co pozwoli maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń biurową.

Wyposażenie aneksu kuchennego

Aneks kuchenny jest niezbędny w każdym biurze, w którym pracują ludzie. Nie musi być bardzo rozbudowany – ważne, aby znalazł się w nim blat do przygotowywania posiłków, zlewozmywak, niewielki stolik, lodówka, ekspres do kawy. To znacząco podniesie komfort pracowników.

Oświetlenie

Najlepiej będzie zlecić wykonanie projektu oświetlenia, co da Ci pewność, że wszystkie stanowiska robocze są prawidłowo doświetlone, a całe biuro prezentuje się również efektownie. Porządne oświetlenie ma kluczowy wpływ na komfort pracy oraz – o czym nie zawsze pamiętamy – wpływa na spełnienie wymogów odnośnie do BHP.

Instalacje i akcesoria sieciowe

Trudno byłoby sobie wyobrazić nowoczesne biuro bez dostępu do szybkiego Internetu. Najlepiej będzie już na tym etapie doprowadzić kabel sieciowy do każdego stanowiska komputerowego. Opcjonalnie możesz postawić na łączność bezprzewodową, co wymaga zakupu dobrego routera Wi-Fi. Wybierając go zwróć uwagę, ile urządzeń jednocześnie może obsługiwać, aby nie dochodziło do sytuacji, w której stworzenie dodatkowego stanowiska spowoduje konieczność wymiany routera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.