Jak wybrać klatkę dla kanarka?

Mateusz Nowak
28.09.2020

Lubimy słuchać śpiewu ptaków i podziwiać ich niebywałe piękno, często marząc o posiadaniu jednego w swoim domowym zaciszu. Nic dziwnego, że tak często decydujemy się na zakup kanarka, który staje się naszym wiernym towarzyszem. Oczywiście jego hodowla wymaga odpowiedniego przygotowania i zapewnienia ptakowi optymalnych warunków do bytowania. Potrzebna będzie nie tylko specjalna klatka dla kanarka, ale też jej właściwe wyposażenie. Nie mówiąc już o kwestii jedzenia. Na szczęście obecnie nie ma najmniejszych problemów ze znalezieniem tego wszystkiego, przez co można stworzyć nowemu lokatorowi przyjazne warunki do rozwoju.

Jak wybrać klatkę dla kanarka?

Jeśli nie chcemy, aby kupiony kanarek nas szybko opuścił, potrzebować będziemy dla niego odpowiedniej klatki. Nie może być ona zbyt mała, stanowić niewygodnego więzienia. Ptak nie będzie się prawidłowo rozwijał, jeśli nie zapewnimy mu wygodnego i bezpiecznego kąta, jego własnego azylu. W przypadku wyboru klatki dla niego zasada jest bardzo prosta – im będzie ona większa, tym lepiej. Niestety często trzeba liczyć się z ograniczonym metrażem, bo nie każdy ma wystarczająco miejsca na wstawienie ogromnego domku dla kanarka. Minimalne wymiary klatki to 60x50x40 cm. Ptaki te lubią skakać i latać, dlatego trzymanie ich w zbyt małej klatce stanie się dla nich bardzo uciążliwe. Powinna być ona stosunkowo wysoka, ale nie za szeroka. W sprzedaży dostępne są klatki o różnych kształtach, ale zaleca się postawić na klasykę. Wystrzegać powinno się nisz, które tylko ograniczają ptakowi swobodne poruszanie się. Te okrągłe także się nie sprawdzą ze względu na to, że pozbawiają zwierzę miejsc do ukrycia się.

Znaczenie będzie miało rozmieszczenie szczebelków w klatce. Nie mogą one być zbyt blisko siebie, ale na takiej szerokości, aby ptak mógł swobodnie wysuwać przez nie głowę na zewnątrz klatki. Oczywiście przerwy miedzy szczebelkami nie mogą być zbyt duże - najzwyczajniej w świecie zwierzę może przez nie przejść. Kanarki na szczęście nie mają tendencji do obgryzania przedmiotów, wobec czego można pozwolić sobie na klatkę nie tylko o stalowej konstrukcji, ale też takiej wykonanej z tworzywa sztucznego. Ważne będzie to, aby materiał nie połyskiwał zbyt mocno, gdyż efekty świetlne mogą oślepiać ptaka. Najlepszym wyborem będzie klatka dla kanarka o podstawie prostokątnej z trzema litymi ścianami. Łatwiej będzie nam ją czyścić, jeśli będzie miała wysuwaną podłogę.

Gdzie kupić domek dla kanarka i jego wyposażenie? Odwiedź sklep zoologiczny online!

Wszelkiego typu produkty dedykowane kanarkom można dostać w sklepie zoologicznym. W niektórych miastach jest ich sporo, mają bogaty i zróżnicowany asortyment. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie, dużo szybciej, wygodniej i taniej będzie zaopatrzyć się we wszystko w sklepie internetowym. Tym bardziej, że nierzadko nie dostaniemy tego czego potrzebujemy w stacjonarnej placówce, szczególnie w małej miejscowości. Zakupy online cieszą się ogromną popularnością, ponieważ można liczyć na dużo większy wybór i przystępniejsze ceny. Magazyny e-sklepów są potężne, co przekłada się na szeroki wachlarz wyboru. Oferta obfituje w różnorodne produkty, łącznie z tymi mniej popularnymi. Niższe ceny pozwalają na uzyskanie niemałych oszczędności, co pozwala na dokupienie czegoś dodatkowego. 

Już sama klatka dla kanarka zajmuje dużą powierzchnię, nie mówiąc już o pozostałych rzeczach, których będziemy potrzebować do przygotowania mu odpowiednich warunków do życia. Transport we własnym zakresie może być utrudniony lub czasem wręcz niemożliwy. Nie mówiąc już o wnoszeniu wszystkich zakupów po schodach do mieszkania. Byłoby to bardzo uciążliwe. W przypadku sklepu internetowego wystarczy wybrać opcję kuriera z dostawą do domu, przez co tego typu problemy znikają. Można kupić nawet większą ilość produktów, łącznie z tymi wielkogabarytowymi. Oferta e-sklepów dostępna jest przez całą dobę, wobec czego nie trzeba mieć na uwadze godzin ich otwarcia. Transakcja może zostać sfinalizowana w dowolnym momencie przelewem elektronicznym, nawet w niedzielę czy święta.

___________________________________

Artykuł powstał dzięki uprzejmości sklepu zoologicznego online - Tukan24

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie