Jak ułatwić sobie pracę na maszynie budowlanej? Te rzeczy bardzo Ci się przydadzą

Piotr Kowalczyk
08.01.2021

Operator maszyny budowlanej raczej nie narzeka na zarobki, bo takich specjalistów w naszym kraju nadal brakuje. Z drugiej jednak strony musimy mieć świadomość, że jest to bardzo wymagająca praca, obciążająca zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Na szczęście każdy operator może sobie ją ułatwić. Wystarczy zainwestować w rzeczy, które realnie zwiększają komfort pracy na maszynie budowlanej. Kilka propozycji znajdziesz w naszym poradniku.

Wiatrak na USB

Nadal nie każda maszyna budowlana jest wyposażona w klimatyzację. Tymczasem w okresie letnim temperatura w kabinie spokojnie może przekroczyć 30 stopni Celsjusza. Wpływ na to mają przede wszystkim duże przeszklenia. W takich warunkach nie da się komfortowo pracować, a to także przekłada się na bezpieczeństwo operatora oraz innych osób na placu budowy. Dlatego zainwestuj w nawet niewielki wiatrak zasilany przez USB, który da Ci choć trochę ochłody.

Lodówka turystyczna

Nie musi być duża – ważne, aby pomieściła dwie butelki wody mineralnej oraz zwilżony ręcznik, którym będziesz przecierać twarz i kark w trakcie pracy. Taka lodówka świetnie sprawdza, bo zajmuje stosunkowo niewiele miejsca, można ją łatwo przenosić, a przy tym znajdzie się w niej miejsce na dostateczną ilość wody. Lodówka w wariancie ekonomicznym jest chłodzona specjalnymi wkładami, ale rozważ także zakup modelu elektrycznego, ładowanego z gniazdka zapalniczki.

Dobre okulary przeciwsłoneczne

To podstawa! Podkreślamy tutaj słowo „dobre”, ponieważ okulary przeciwsłoneczne mają nie tylko zapewnić Ci dobrą widoczność, ale także ochronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Porządne okulary kupisz już za około 100 złotych i będzie to jednak z najlepszych inwestycji w komfort Twojej pracy na maszynie budowlanej.

Chłodzona/podgrzewana kamizelka

Bardzo fajny gadżet, który wcale nie jest kosztowny, a naprawdę bardzo podnosi komfort pracy. W zależności od pory roku i potrzeb może wybrać funkcję ogrzewania lub chłodzenia ciała. Kamizelka jest zasilana akumulatorem, całkiem wygodna i wydaje się być wręcz stworzona dla pracowników fizycznych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.