Jak szybko pozbyć się nadmiaru zabawek z pokoju dziecka?

Jerzy Biernacki
13.11.2023

Na naszym portalu skupiamy się na poradach dotyczących rozsądnych i opłacalnych zakupów. Tym razem jednak mamy dla Ciebie garść zupełnie innych wskazówek. W życiu każdego rodzica przychodzi taki moment, gdy nie może już patrzeć na walające się wszędzie zabawki, z których większość już dawno nie znajduje się w kręgu zainteresowania dziecka. Jest to dobra motywacja do tego, aby pozbyć się części lub nawet większości zabawek. Sprawdź, jak zrobić to naprawdę szybko, oczywiście nie wyrzucając rzeczy, które wciąż mają jakąś wartość.

Zacznij od posegregowania zabawek

Na początek musisz poświęcić czas na dokładną ocenę stanu zabawek dziecka. Podziel je na te, które do niczego się już nie nadają, te lekko sfatygowane oraz w stanie jak nowe. Pierwsze wyrzuć, a dwie pozostałe grupy wyceń i wystaw na sprzedaż, ewentualnie podaruj je komuś potrzebującemu.

Sprzedaż pakietowa

Jeśli nie masz czasu ani ochoty na to, by po kolei wystawiać każdą zabawkę na sprzedaż, robiąc zdjęcia i przygotowując osobne opisy, to spróbuj sprzedaży pakietowej. Ogłoś, że masz do sprzedania np. cały worek zabawek.

Ważne, aby podzielić zabawki ze względu na ich rodzaj. Osobno sprzedaj pakiet pluszaków, osobno zabawek grających, lalek czy samochodzików.

Przedyskutuj to z dzieckiem

Bardzo ważne jest (i piszemy to z doświadczenia), aby nie pozbywać się zabawek za plecami dziecka. Uwierz, że pociecha doskonale wie, co ma w swoim pokoju, nawet jeśli od dawna nie bawiła się niektórymi rzeczami, to na pewno o nich pamięta.

Jeśli więc chcesz uniknąć awantury, płaczu i wicia się w spazmach, to najpierw porozmawiaj z dzieckiem i pozwól mu podjąć pierwszą odpowiedzialną decyzję o wyborze tych zabawek, którymi się już nie bawi. Dla ułatwienia sobie zadania powiedz, że te zabawki trafią do biedniejszych dzieci, które nie mają takich ładnych rzeczy i na pewno się z nich bardzo ucieszą.  

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie