Jak przygotować samochód do sprzedaży? Te rzeczy warto kupić

Jerzy Biernacki
26.11.2020

Sprzedaż samochodu nie jest prostym zadaniem – szczególnie, gdy zależy nam na uzyskaniu możliwie jak najwyższej ceny, a do tego wiemy, że autu daleko jest do ideału. Tutaj nie obejdzie się bez mniejszych i większych inwestycji. W naszym poradniku podpowiadamy, co warto kupić, aby realnie zwiększyć wartość samochodu w oczach klienta i szybciej znaleźć nabywcę.

Dobry szampon do karoserii

Piękny wygląd samochodu z zewnątrz jest podstawą – wiadomo przecież, że kupuje się oczami. Nie ma znaczenia, w jak dobrej kondycji technicznej jest auto – jeśli kupujący zastanie brudną, porysowaną karoserię, to od razu straci ochotę na dobicie targu. Przy okazji pucowania lakieru warto również zadbać o usunięcie drobnych niedoskonałości, w tym rys oraz niewielkich ognisk korozji.

Nowe dywaniki

Zadziwiające, jak niepozorne dywaniki potrafią odmienić wygląd wnętrza pojazdu. Ich zakup nie jest dużym kosztem, a to świetna inwestycja w podbicie ceny samochodu. Najlepsze będą dywaniki welurowe, które prezentują się elegancko i mogą nadać sznytu nawet mocno sfatygowanemu wnętrzu pojazdu.

Komplet żarówek

Warto wymienić je wszystkie, zwłaszcza jeśli samochód jest już dość leciwy. Drobna awaria oświetlenia od razu zapala – nomen omen – lampkę alarmową w głowie kupującego. Lepiej nie ryzykować, że w trakcie oględzin nagle przepali się jakaś żarówka. Wymienienie kompletu żarówek będzie Cię kosztować kilkadziesiąt złotych – pamiętaj, że inwestujesz w jak najwyższą cenę sprzedaży auta.

Środek do pielęgnacji kokpitu

Skoro zadbaliśmy już o wygląd zewnętrzny pojazdu, to wypada poświęcić trochę czasu wnętrzu. To w nim kierowca spędza najwięcej czasu, dlatego większość kupujących chce nabyć samochód z ładnym, zadbanym kokpitem. Środek do pielęgnacji deski i elementów plastikowych zrobi tutaj dobrą robotę. Pamiętaj tylko, aby z nim nie przesadzić.

Czernidło do opon i elementów plastikowych

Tani i genialny patent na to, aby w ciągu kilku chwil diametralnie poprawić wygląd samochodu. Czernidło kupisz już za kilka złotych, a uwierz, że czyni ono cuda. Potraktowanie nim opon oraz elementów plastikowych, jak nakładki na zderzaki czy obudowy lusterek, bardzo pozytywnie wpłynie na prezentowanie się auta. Będzie ono wyglądać na bardziej zadbane i droższe.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.