Jak pozbyć się bólu karku - relaks w domu

Antoni Kwapisz
07.10.2019

Uporczywy ból karku może być źródłem rozdrażnienia i ogólnego pogorszenia samopoczucia. Zamiast stosować silne medykamenty, lepiej zdecydować się na skuteczny masaż. W dzisiejszych czasach możemy przeprowadzić go w domowym zaciszu – wystarczy sięgnąć po nowoczesne poduszki masujące. Z ich pomocą można nie tylko zmniejszyć dolegliwości bólowe, ale także zwalczyć poczucie stresu.

Jak działa nowoczesna poduszka masująca?

Przy wyborze odpowiedniej poduszki do masażu warto kierować się sposobem jej działania. Najlepiej postawić na nowoczesne technologie, które gwarantują wibracje o właściwej intensywności. Przykładem może być poduszka masująca shiatsu zapewniająca działanie zbliżone do akupresury. Tego typu masażery skutecznie niwelują poczucie napięcia, pozwalając na szybkie osiągnięcie odprężenia. Tym samym zmniejszają ból, który nierzadko jest spowodowany stresem lub prowadzeniem siedzącego trybu życia. Wiele nowoczesnych poduszek gwarantuje także masaż ugniatający, świetnie sprawdzający się w przypadku dolegliwości bólowych. Już po pierwszej sesji zostaje pobudzone krążenie krwi, co znamiennie wpływa na rozgrzanie mięśni. W efekcie stają się one rozluźnione i stany napięcia zostają znacznie złagodzone. Na skuteczność działania poduszek masujących wpływają także kamienie nefrytowe. W wielu tego typu urządzeniach są one głównym źródłem ciepła, wspaniale ogrzewają obszar objęty bólem i potęgują efekt relaksacji.

Domowy masażer - sposób na rozluźnienie mięśni

Profesjonalne urządzenia masujące są dostępne również w wersjach przeznaczonych do użytku domowego. To świetna alternatywa dla masażu wykonywanego przez specjalistę. Można je stosować według własnych potrzeb, ustawiając intensywność wibracji. Zaletą domowych masażerów jest nie tylko prosta obsługa, ale także przystępna cena. Warto zwrócić uwagę na poduszki masujące przeznaczone do górnego odcinka kręgosłupa, które wyróżniają się odpowiednio wyprofilowanym kształtem. Z łatwością można oprzeć o nie plecy i oddać się relaksującemu masażowi. W wielu urządzeniach można nie tylko wyregulować jego intensywność, ale również ustawić kierunek ruchu masujących głowic. Domowe masażery nie zajmują dużo miejsca, a ich dodatkowym atutem jest atrakcyjny, nowoczesny design.

Wysokiej jakości poduszki masujące są świetnym rozwiązaniem zarówno dla osób młodszych, jak i dla seniorów. Skutecznie rozluźniają mięśnie i są zalecane w przypadku dolegliwości bólowych kręgosłupa, poczucia ciągłego napięcia w odcinku szyjnym czy w kontekście walki ze stresem.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.