Jak poprawić komfort termiczny pracowników magazynu? To warto kupić!

Mariusz Siwko
22.09.2021

Praca w magazynie pod wieloma względami jest bardzo wymagająca fizycznie. Nie dość, że pracownicy muszą godzinami obsługiwać różne maszyny i ustawiać ładunki na swoich miejscach, to jeszcze w okresie zimowym są narażeni na działanie niskich temperatur. Ogrzanie budynku o tak dużej kubaturze do np. 21 stopni Celsjusza jest praktycznie niemożliwe, stąd obowiązkiem pracodawcy jest zadbanie o zwiększenie komfortu termicznego pracowników. Świetnie sprawdzają się w tym rzeczy, które wymieniamy w naszym poradniku.

Nagrzewnice

To zdecydowanie najlepsza inwestycja, na jaką może się zdecydować pracodawca. Na rynku znajdziemy różne rodzaje nagrzewnic, od elektrycznych aż po gazowe – przypominamy, że te ostatnie wymagają zapewnienia skutecznej wentylacji w magazynie. Zaletą nagrzewnic jest to, że momentalnie podnoszą temperaturę w ich bezpośredniej bliskości, a przy tym są bardzo wydajne i relatywnie niedrogie w eksploatacji (zwłaszcza gazowe).

Ocieplana odzież robocza

To podstawa, ponieważ ocieplana odzież robocza nie tylko poprawia komfort termiczny pracowników magazynu, ale też zapewnia im bezpieczne warunki do wykonywania obowiązków zawodowych. Na pewno warto wyposażyć pracowników w izolowane obuwie na grubej podeszwie, koszule z długim rękawem, ocieplone spodnie oraz bezrękawniki – taki zestaw powinien być w zupełności wystarczający.

Lampy grzewcze

Świetnie sprawdzają się przede wszystkim w pomieszczeniach sanitarnych, szatniach oraz na indywidualnych stanowiskach roboczych. Lampa grzewcza emituje ciepło bezpośrednio na pracownika, dzięki czemu odczuwa on wyższy komfort termiczny nawet pomimo panującej niskiej temperatury w samym magazynie.

Ekspres do kawy

Nic tak nie rozgrzewa jak kubek gorącej kawy, dlatego z myślą o przerwach w pracy warto zafundować pracownikom magazynu właśnie ekspres – na przykład tani i niezawodny model przelewowy. Dzięki niemu pracownicy będą mieć stały dostęp do kawy, co powinno pozytywnie wpłynąć na ich satysfakcję z pracy i postrzeganie pracodawcy.

Przepływowy ogrzewacz wody

W magazynie często jest problem z szybkim dostępem do ciepłej wody użytkowej w punktach jej poboru, co wynika po prostu ze znacznej powierzchni obiektu i rozbudowania instalacji wodnej. Dlatego dobrym pomysłem będzie zainstalowanie pod umywalkami oraz prysznicami przepływowych ogrzewaczy wody, które zapewnią pracownikom komfortowe warunki do umycia się po skończonej pracy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.