Jak kupić sukienkę w sklepie internetowym i nie żałować? Garść wskazówek

Piotr Kowalczyk
26.01.2021

Większość pań preferuje zakup ubrań w sklepach stacjonarnych – głównie dlatego, że wolą wcześniej przymierzyć dany ciuch. Jest to szczególnie ważne w przypadku sukienki, która przecież musi leżeć idealnie i zostać dobrze dobrana do proporcji sylwetki. Jeśli jednak przymierzasz się do kupienia sukienki w sklepie internetowym i chcesz uniknąć wpadki, to kieruj się tymi wskazówkami.

Dokładnie sprawdź rozmiarówkę

Najlepiej będzie wybrać taki sklep, który podaje dokładne wymiary oferowanych sukienek. Dzięki temu będziesz mogła się zmierzyć centymetrem krawieckim i z góry ustalić, czy dana sukienka rzeczywiście będzie na Ciebie pasować – czy nie będzie zbyt krótka, zbyt długa itd. Pamiętaj jednak, że rozmiar to nie wszystko – zawsze istnieje ryzyko, że fason danej sukienki po prostu nie będzie dla Ciebie odpowiedni.

Sprawdź, gdzie sukienka została uszyta

To ważna informacja z punktu widzenia adekwatności rozmiaru. Sukienki szyte w Polsce z reguły są wymiarowe, co oznacza, że jeśli sprzedawca podaje rozmiar „S”, to on taki właśnie będzie. Dużo gorzej wygląda to w przypadku sukienek szytych w Chinach, Indiach, Turcji czy nawet Stanach Zjednoczonych lub Wielkiej Brytanii, gdzie standardy wymiarowe są zupełnie inne niż w Polsce.

Ustal, czy masz zapewniony darmowy zwrot/wymianę

Najlepiej, aby sklep oferował wymianę lub zwrot w systemie door-to-door, czyli sam zajmował się przysłaniem kuriera po odbiór sukienki. Jest to najwygodniejsze rozwiązanie dla kupujących. W przeciwnym razie będziesz musiała zorganizować wysyłkę we własnym zakresie, co zabiera sporo czasu i jest po prostu kłopotliwe.

Zwróć również uwagę na to, że nie wszystkie sklepy internetowe umożliwiają dokonanie zwrotu po ustawowym terminie 14 dni. Jeśli więc przymierzysz sukienkę później, to może się okazać, że nie będziesz już mogła jej oddać.

Przeczytaj opinie poprzednich kupujących

Dotychczasowe klientki sklepu prawdopodobnie podzielą się w komentarzu swoimi doświadczeniami i dadzą znać, czy sukienka rzeczywiście „trzyma wymiary”. Niezadowolone panie chętnie przestrzegają inne kupujące przed zaniżaniem lub zawyżaniem rozmiarówki. Nie lekceważ takich głosów. Jeśli jest ich sporo, to znak, że zakup danej sukienki może być obarczony sporym ryzykiem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.