Jak dobrze kupić buty przez Internet? Kilka wskazówek

Krzysztof Jagielski
19.05.2020

Zakup butów przez Internet nie jest niestety taką prostą sprawą. Zawsze istnieje bardzo wysokie ryzyko niedopasowania obuwia do stopy, bo przecież musimy pamiętać, że sam rozmiar to nie wszystko. Poszczególne modele różnią się chociażby szerokością cholewki – zdarza się więc, że but na długość pasuje idealnie, ale pije w palcach czy śródstopiu. Z drugiej strony w Internecie mamy ogromny wybór, często można trafić na bardzo atrakcyjne promocje, no i jeszcze nie trzeba się nigdzie ruszać. Czy można jakoś zminimalizować ryzyko zakupu niepasujących butów przez Internet? Sprawdź te wskazówki.

Skorzystaj z usługi precyzyjnego pomiaru stopy

Nie będziemy tutaj wymieniać konkretnej nazwy, ale takie usługi są dziś powszechnie dostępne – można z nich skorzystać w sklepach dużych sieci obuwniczych. To świetne rozwiązanie, ponieważ za jedną wizytą zyskasz możliwość bezpiecznego kupowania butów online przez wiele kolejnych lat. Pomiar jest na tyle precyzyjny, że nie będzie później problemu z dobraniem takiego modelu obuwia, który idealnie dopasuje się do Twojej stopy.

Zamów wybrane buty w kilku rozmiarach

To prosty i naprawdę skuteczny sposób, aby uniknąć nieprzyjemnej wpadki i straty czasu. Jeśli jakiś model obuwia wyjątkowo wpadnie Ci w oko, ale nie masz pewności, czy lepszy będzie rozmiar np. 37,5, 38 czy może 37, to po prostu zamów je wszystkie! W domu na spokojnie przymierzysz buty i przekonasz się, które z nich zostaną w Twojej garderobie. Pozostałe zwyczajnie zwrócisz – masz na to 14 dni, ale wiele sklepów online daje konsumentom więcej czasu do namysłu.

Zamów więcej par różnych modeli

To wariacja na temat poprzedniego sposobu, tym razem skierowana do osób, które nie mają problemu z dobraniem rozmiaru obuwia, ale z nietypowym kształt stopy czy chociażby bardzo wąską łydką. Jeśli nie wiesz, czy dany model będzie na pewno pasować, wybierz sobie kilka alternatyw i zamów je wszystkie do domu. Jest mało prawdopodobne, aby z np. 7 par żadna nie leżała idealnie. Tradycyjnie: po wybraniu tej jednej, pozostałe zwyczajnie zwracasz i odzyskujesz pieniądze.

Kup tam, gdzie masz zapewniony szybki i darmowy zwrot

To bardzo ważna zasada, której trzeba pilnować. Wybierając sklep z butami online koniecznie zwróć uwagę, czy gwarantuje Ci on szybki zwrot bez żadnych kosztów (to sklep opłaca kuriera), a najlepiej jeszcze w wygodnej formule door-to-door – czyli nie musisz nigdzie paczki zanosić czy nadawać jej np. w paczkomacie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.