Gdzie tanio kupować biżuterię?

Piotr Kowalczyk
18.10.2023

Biżuteria to dopełnienie stylizacji, a często wręcz jej kluczowy element. Panuje powszechne przekonanie, że na zakup efektownej biżuterii mogą sobie pozwolić wyłącznie osoby majętne, co oczywiście nie jest prawdą. Mówimy tutaj o szerokiej kategorii produktów dostępnych również w bardzo przystępnych cenach. W naszym poradniku podpowiadamy, gdzie możesz relatywnie tanio kupować biżuterię.

Internet

Zakup biżuterii w Internecie wcale nie musi być obarczony wysokim ryzykiem. Jeśli wybierzesz sklep znanej marki jubilerskiej, to nie masz się czego obawiać. W sieci regularnie pojawiają się atrakcyjne promocje, zwłaszcza w okresie Black Friday, Cyber Monday czy przed świętami. Warto polować na takie okazje.

Lombardy

Wiele osób ma opory przed kupowaniem biżuterii w lombardach, tymczasem jest to naprawdę dobry sposób na oszczędności. Co ważne, w lombardzie możemy łatwo zweryfikować autentyczność wyrobów biżuteryjnych (na miejscu są dostępne odpowiednie przyrządy). Często wręcz biżuteria jest sprzedawane tylko lekko powyżej ceny samego kruszcu, z jakiego została wykonana.

Sklepy sieciowe

W tzw. sieciówkach można kupić bardzo tanią biżuterię, która oczywiście nie zachwyca jakością wykonania (w większości jest plastikowa), ale za to kosztuje niewiele i da się ją łatwo dopasować czy to do codziennych, czy bardziej wytwornych stylizacji.

Pchle targi

Na pchlich targach bardzo trudno jest zweryfikować autentyczność biżuterii, zwłaszcza z metali szlachetnych oraz zdobionej drogocennymi kamieniami, natomiast jeśli ważniejszy jest dla Ciebie design, to śmiało odwiedź takie miejsce i rozejrzyj się za ciekawymi ozdobami. Często można natrafić na prawdziwe perełki, które szczególnie pasują do stylizacji vintage.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie