Gdzie kupić tańsze buty trekkingowe?

Marek Szydełko
20.11.2023

Buty trekkingowe to bardzo ważny element stroju piechura. Nie ma znaczenia. Czy chodzisz po wysokich górach, dolinach, czy może sporo spacerujesz wokół domu – wygodne buty to absolutna podstawa. Faktem jest natomiast, że wiele osób nie może sobie pozwolić na wydanie np. 600-800 złotych na obuwie, a o takich cenach mówimy w kontekście markowych butów trekkingowych. Jak znaleźć coś tańszego, a wciąż solidnego? Skorzystaj z naszych wskazówek.

Poszukaj na wyprzedażach

Wiemy, że nie jest to specjalnie wyszukana porada, ale naprawdę warto od tego zacząć. Sezon na buty trekkingowe kończy się późną jesienią i zimą, kiedy to wiele sklepów wyprzedaje pojedyncze pary za naprawdę atrakcyjną cenę – obniżki potrafią sięgać 70 procent.

Poluj na buty w dyskoncie

Oczywiście nie spodziewaj się, że buty trekkingowe z dyskontu będą równie dobre jak te markowe, ale jeśli potrzebujesz obuwia jedynie do amatorskiego trekkingu, długich spacerów czy okazjonalnego wyjścia w góry, to prawdopodobnie nie musisz mieć na nogach wytworów najnowszej technologii. W zupełności wystarczą solidne buty za kostkę z profilowaną, antypoślizgową podeszwą.

Może używane?

Z reguły odradza się kupowanie używanych butów, ale są wyjątki i należy do nich właśnie obuwie trekkingowe. Naprawdę wiele osób kupuje sobie buty z wysokiej półki, po czym sprzedaje je po jednym wyjeździe czy nawet pojedynczym wyjściu w góry.

Przyczyn może być wiele: buty mogły się okazać niewygodne czy źle dopasowane, ich właściciel mógł doznać kontuzji uniemożliwiającej mu dalsze uprawianie trekkingu itd. Jeśli buty są jak nowe i nie zdążyły się jeszcze rozejść, to jak najbardziej warto skorzystać z takiej okazji.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie