Firma odbierająca odpady – co będzie Ci potrzebne?

Jerzy Biernacki
01.07.2021

W Polsce lawinowo rośnie zapotrzebowanie na prywatne usługi wywozu różnych odpadów. Chodzi tutaj przede wszystkim o te rzeczy, których nie można wyrzucić do kosza, ponieważ nie są one odbierane przez zakład komunalny. Można tutaj wymienić chociażby styropian, duże elementy plastikowe czy przepracowany olej i złom. Jeśli myślisz o założeniu firmy odbierającej takie odpady, to sprawdź, w co musisz zainwestować na początek.

Samochód dostawczy

Musisz mieć duże auto z pojemną paką, w którym pomieścisz odpady odbierane od klientów. Pamiętaj, że ten model biznesowy opiera się na zbieraniu jak największej ilości cennych odpadów w jednym rewirze – ponieważ właściciele śmieci nie płacą Ci za ich odbiór, to musisz maksymalnie obniżać koszty, przede wszystkim paliwa. Im większe i pojemniejsze auto tym lepiej.

Środki ochrony osobistej

Są niezbędne, ponieważ na pierwszym miejscu musisz stawiać bezpieczeństwo własne i ewentualnie pracowników. Do koniecznych środków ochrony osobistej przy odbiorze odpadów zaliczymy:

  • rękawice ochronne,
  • okulary,
  • nauszniki,
  • buty robocze,
  • odzież niepalną i odporną na przecięcie,
  • nakolanniki.

Przyczepka

Warto od razu się w nią zaopatrzyć, ponieważ dzięki przyczepce zabierzesz znacznie więcej odpadów za jednym transportem. Poza tym przyczepka może się przydać wtedy, gdy masz do zabrania długie przedmioty, które nie mieszczą się na pace.

Elektronarzędzia

Tutaj na początek warto mieć podstawowy zestaw elektronarzędzi, na który składają się: szlifierka kątowa, wkrętarka, piła tarczowa oraz wyrzynarka. Na pewno będą sytuacje, w których konieczne okaże się pocięcie śmieci na drobne kawałki czy zdemontowanie czegoś w domu klienta, by móc odebrać przedmioty przeznaczone do wyrzucenia.

Reklama

Na początkowym etapie działalności bezwzględnie trzeba zainwestować w reklamę. Zwłaszcza, że wciąż niewiele osób wie o tym, że mogą bezpłatnie oddać śmieci wielkogabarytowe czy problematyczne prywatnym firmom. Fajnie sprawdzi się tutaj reklama online, np. na lokalnych grupach facebookowych oraz bezpośrednia, np. w formie ulotek zostawianych w sklepach.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.