Firma kurierska – co musisz kupić na start?

Marek Szydełko
02.06.2021

Firmy kurierskie w ostatnich latach na pewno nie mogły narzekać na brak pracy. Biorąc pod uwagę perspektywy rozwoju rynku e-commerce można się spodziewać, że w najbliższym czasie zapotrzebowanie na takie usługi lawinowo wzrośnie. Założenie firmy kurierskiej może więc być bardzo dobrym pomysłem na biznes. Sprawdź, co trzeba kupić, aby zacząć taką działalności.

Auto dostawcze

Bez niego ani rusz. Każdy kurier musi dysponować własnym autem dostawczym, aby móc realizować zlecenia na rzecz dużych firm w formie outsourcingu. Na początek może Ci wystarczyć auto ze standardową paką, jednak jeśli od razu celujesz w duże zlecenia, to warto będzie zainwestować w model z podwyższonym dachem czy nawet z windą transportową – to pozwoli Ci dostarczać np. zamówienia ze sklepów RTV/AGD czy marketów budowlanych.

Wózek transportowy

Jest niezbędny w pracy kuriera, jeśli nie chcesz szybko zakończyć swojej przygody z tą profesją z kontuzją pleców. Wózki transportowe pozwalają bez wysiłku dostarczać klientom ciężkie przesyłki pod same drzwi. Nie zajmują przy tym dużo miejsca – szczególnie te składane.

Telefon z szybkim Internetem

To podstawowe narzędzie pracy kuriera, ponieważ dobrze jest mieć kontakt z odbiorcami przesyłek, aby upewnić się, że pod podanym adresem na pewno kogoś zastaniemy. Jeśli natomiast chodzi o szybki Internet, to przyda się on głównie do korzystania z aplikacji nawigacyjnych.

Terminal

Klienci decydujący się na zakup z płatnością przy odbiorze bardzo często chcą skorzystać z karty płatniczej. Dlatego warto od razu zaopatrzyć się w terminal. Tutaj na szczęście unikniesz dużego kosztu, ponieważ terminal możesz wynająć bezpłatnie w ramach programu Polska Bezgotówkowa.

Pasy transportowe

Będą bardzo przydatne w sytuacji, gdy postanowisz dokładnie poukładać paczki na pace w celu zabezpieczenia ich zawartości. Pasy są nieodzowne również wtedy, gdy masz do dostarczenia duże i ciężkie przedmioty, które nie mogą po prostu obijać się na pace. W ten sposób szybko wypracujesz sobie dobrą renomę.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.