Fioletowy szampon do włosów: czy warto go kupić?

Marek Szydełko
09.03.2020

Stylizacja i pielęgnacja włosów to dwie sfery dbałości o urodę, które pochłaniają ogromne środki – szczególnie dotyczy to kobiet. Jedna wizyta u fryzjera potrafi odchudzić Twój portfel o dobrych kilkaset złotych. Do tego wydajesz mnóstwo pieniędzy na szampony, odżywki, wcierki, środki do modelowania fryzury itd. Być może wkrótce na półce w Twojej łazience zagości jeszcze jeden produkt, który jest wielkim hitem w świecie fryzjerstwa. Mowa o fioletowym szamponie do włosów. Co to takiego? Czy rzeczywiście warto go kupić?

Czym jest fioletowy szampon do włosów?

Zacznijmy od tego, że fioletowy szampon do włosów rzeczywiście jest… fioletowy. Charakterystyczny kolor to zasługa barwnika, który dodaje się do tego typu produktów do pielęgnacji kosmyków. Ale właściwie – po co? Nie chodzi tylko o wrażenia estetyczne. Podstawową funkcją fioletowego szamponu do włosów jest eliminowanie efektu żółknięcia pasm, z którym borykają się przede wszystkim posiadaczki włosów blond – zarówno naturalnych, jak i farbowanych. Podobnie jest w przypadku osób mających włosy przyprószone siwizną.

Dzięki fioletowemu barwnikowi włosy są mniej podatne na żółknięcie, nabierają również ładnego, chłodnego odcienia, który idealnie pasuje posiadaczkom naturalnie jasnych kosmyków. Dodatkowo barwnik odświeża kolor uzyskany na drodze farbowania włosów, pogłębia go i przedłuża jego trwałość.

Jeśli więc zależy Ci na opisanych efektach, to śmiało możesz wypróbować fioletowy szampon do włosów, który bez problemu kupisz w dobrych drogeriach oraz oczywiście w Internecie. Zwracaj natomiast uwagę na skład produktu – powinien być możliwie naturalny.

Jak używać takiego szamponu?

Ważna zasada brzmi: fioletowy szampon do włosów nie nadaje się do codziennej pielęgnacji. Niestety, ma on silne właściwości przesuszające, przez co zbyt intensywnie traktowane nim kosmyki mogą się puszyć, stać się łamliwe i przypominać siano – szczególnie dotyczy to posiadaczek naturalnie jasnych pasm.

Jeśli natomiast masz włosy z tendencją do przetłuszczania, to także nie powinnaś zbyt często używać fioletowego szamponu, ponieważ paradoksalnie jego działanie przesuszające zmotywuje gruczoły łojowe do produkcji jeszcze większej ilości sebum. Efekt będzie więc odwrotny od zamierzonego.

Fioletowego szamponu do włosów używamy więc z rozsądkiem, najlepiej raz w tygodniu lub co kilka myć. Możesz go również dla bezpieczeństwa zmieszać z naturalnym szamponem dla dzieci, pozbawionym barwników i silnych detergentów.

Pamiętaj również, że zbyt częste używanie fioletowego szamponu może spowodować… przebarwienie się Twoich pasm na lekko fioletowo, zwłaszcza na końcówkach.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.