Elektronarzędzia z marketu? To nie jest najlepszy pomysł dla profesjonalistów…

Antoni Kwapisz
12.05.2022

Masz firmę i właśnie szukasz do niej elektronarzędzi dla pracowników? Wiemy, że opcja kupienia potrzebnego sprzętu w markecie budowlanym jest bardzo kusząca, natomiast trudno rekomendować takie rozwiązanie. Niska cena to jedno, ale pamiętaj, że po takich narzędziach, najczęściej marek własnych marketów, nie można się zbyt wiele spodziewać. Sprawdź, dlaczego ich zakup na profesjonalne potrzeby mija się z celem.

Niska jakość

Z tym argumentem nie da się nawet dyskutować. Niska jakość elektronarzędzi z marketu budowlanego jest faktem – i nie ma się też o co tutaj pieklić, ponieważ producenci takich sprzętów wcale nie obiecują ich długowieczności czy odporności na brutalne traktowanie. To są elektronarzędzia do użytku domowego, amatorskiego, okazjonalnego.

Problemy z gwarancją

Zanim kupisz elektronarzędzia z marketu do swojej firmy, to koniecznie zapoznaj się z warunkami gwarancji. Po co? Aby wiedzieć, czy przypadkiem producent nie umyje rąk, gdy zgłosisz awarię sprzętu użytkowanego niezgodnie z przeznaczeniem. Można się spotkać z zapisami gwarancyjnymi wykluczającymi odpowiedzialność producenta za awarie, do jakich doszło w wyniku korzystania z elektronarzędzi do celów profesjonalnych.

Słabe parametry robocze

Jeśli potrzebujesz elektronarzędzi, które rzeczywiście ułatwią pracę Tobie i Twoim pracownikom, sprawdzając się w zastosowaniach profesjonalnych, to nie znajdziesz ich na najniższych półkach w marketach budowlanych. Świadczą o tym już same parametry robocze takich narzędzi, o wiele gorsze w porównaniu ze sprzętem renomowanych producentów.

Brak części zamiennych

Zanim kupisz elektronarzędzia z marketu, to upewnij się, czy przypadkiem nie będzie to zakup jednorazowy. Może się okazać, że np. do danej wkrętarki akumulatorowej nie da się w przyszłości dokupić nowego akumulatora. Brak części zamiennych oznacza nieopłacalność naprawy i konieczność zakupu nowego sprzętu.

Krótki czas pracy na baterii

Mamy tutaj oczywiście na myśli akumulatorowe elektronarzędzia, z których coraz częściej korzystają profesjonaliści. Są bardzo wygodne, zaskakują wydajnością, ale dotyczy to wyłącznie markowych sprzętów. Te z marketu budowlanego irytują krótkim czasem pracy na baterii, co praktycznie wyklucza je z profesjonalnego użytku.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.