Ekspres przelewowy z młynkiem – poznaj zalety tego sprzętu

Remigisz Szulc
02.05.2024

Ekspres przelewowy z młynkiem to urządzenie, które łączy w sobie zalety różnych metod parzenia kawy. Jest coraz chętniej wybieraną alternatywą dla ekspresów ciśnieniowych czy na kapsułki. O najważniejszych zaletach posiadania tego sprzętu w kuchni piszemy w naszym artykule.

Zawsze świeżo zmielona kawa

Podstawową zaletą ekspresu przelewowego z młynkiem jest możliwość mielenia kawy bezpośrednio przed jej zaparzeniem. Dzięki temu gotowy napój ma dużo lepszy i bardziej intensywny smak.

Wygodne i proste użytkowanie

 Ekspresy przelewowe z młynkiem są projektowane z myślą o łatwości użycia. Pod tym względem niewiele ustępują ekspresom ciśnieniowym – w zasadzie jedyną trudnością jest konieczność włożenia papierowego filtra, co jednak szybko wchodzi w nawyk.

Wysoka jakość kawy

Metoda przelewowa jest ceniona za wydobywanie bogatego bukietu smaków i aromatów kawy. Dzięki precyzyjnemu mieleniu i kontrolowanej ekstrakcji, kawa zaparzona w ekspresie przelewowym z młynkiem często jest bardziej złożona smakowo w porównaniu do tej z tradycyjnych ekspresów.

Oszczędność miejsca

Urządzenie 2 w 1, jakim jest ekspres przelewowy z młynkiem, zajmuje mniej miejsca na blacie kuchennym w porównaniu z osobnym ekspresem i młynkiem. Poza tym takie urządzenie prezentuje się estetycznie i jest lekkie, co ułatwia jego przesuwanie w celu np. umycia blatu.

Atrakcyjna cena

Ekspres przelewowy z wbudowanym młynkiem może szczególnie zainteresować osoby, których zwyczajnie nie stać na zakup ekspresu ciśnieniowego. Tutaj dostajemy zbliżoną wygodę przygotowywania pysznej kawy w kilkakrotnie niższej cenie – już od około 500 zł za markowe urządzenie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie