Drewniany plac zabaw – dlaczego nie warto go kupować w markecie?

Antoni Kwapisz
26.07.2021

Planujesz sprezentować dziecku przydomowy plac zabaw? To świetny pomysł! Najpierw jednak musisz znaleźć i zamówić odpowiednią konstrukcję, która z jednej strony będzie dopasowana do wieku i możliwości fizycznych dziecka, a z drugiej nie spowoduje zagracenia ogrodu. Choć kusi opcja kupienia gotowego placu w markecie (niska cena), to jednak odradzamy takie rozwiązanie. Dlaczego? Sprawdź najważniejsze argumenty.

Bardzo niska jakość wykonania

Jeśli nie wierzysz, to niestety, ale będziesz musiał się o tym przekonać na własnej skórze. Drewniane place zabaw oferowane w marketach budowlanych urągają słowu „jakość”. Są wykonane z najgorszych gatunków drewna, słabo zaimpregnowane i zwykle przemoczone. Szkoda pieniędzy. Nie licz też na wieloletnią trwałość – taki plac być może przetrwa 2-3 lata normalnego użytkowania.

Konieczność wprowadzenia poprawek

Po złożeniu drewnianego placu zabaw z marketu raczej nie wpuścisz na niego swojego dziecka – ze strachu. Najpierw będziesz musiał wprowadzić mnóstwo poprawek konstrukcyjnych. Zawsze jakiegoś elementu brakuje, niektóre deski są tak sękate, że od razu trzeba je wymienić, do tego dochodzi konieczność zaimpregnowania drewna we własnym zakresie. Kupa roboty.

Taki plac może być niebezpieczny dla dziecka

Mamy na myśli przede wszystkim wszechobecne drzazgi i zadziory, o które dziecko może się po prostu skaleczyć. Niestety, ale jakość heblowania gotowych placów zabaw z marketów budowlanych pozostawia wiele do życzenia. Nie pozostanie Ci więc nic innego, jak chwycić papier ścierny i mozolnie pousuwać wszystkie zagrożenia.

Kłopotliwy montaż

Myślisz, że złożysz plac zabaw z marketu w godzinę? Zapomnij. Nie dość, że może brakować niektórych elementów, to jeszcze nie wszystkie etapy montażu są logiczne. No i nie zapominajmy o wspomnianej wcześniej konieczności poprawienia fabryki, co zajmie Ci nawet kilka godzin – wtedy już będziesz żałować, że skusiłeś się na kilkaset złotych oszczędności i nie kupiłeś placu w firmie stolarskiej specjalizującej się w produkcji porządnych placów zabaw.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.