Dlaczego warto zainwestować w piec elektryczny

Maciej Piwowski
29.06.2021

Ogrzewanie elektryczne z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród inwestorów, którzy stawiają na budownictwo energooszczędne. Budynki pasywne czy też niskoenergetyczne, cechują się bowiem niewielkim zapotrzebowaniem na energię potrzebną do ich ogrzania, a niezbędny komfort termiczny jest w nich pozyskiwany z urządzeń elektrycznych, od mieszkańców, z ciepła słonecznego czy też odzyskiwany z mechanicznej wentylacji. Piec elektryczny co to zatem doskonałe rozwiązanie dla budownictwa energooszczędnego. Instalacja grzewcza na nim oparta jest konkurencyjna cenowo i znacznie tańsza niż ta zasilana paliwem stałym, gazem czy olejem. Piec elektryczny centralnego ogrzewania to także urządzenie niezwykle bezpieczne w eksploatacji i przyjazne środowisku naturalnemu, dlatego warto zastanowić się nad jego zastosowaniem.

Dlaczego warto zainwestować w kocioł elektryczny

Wydawać by się mogło, że ogrzewanie domu energią elektryczną nie jest najlepszym pomysłem, a jego koszt będzie znacznie wyższy, niż przy wykorzystaniu innych metod. Okazuje się jednak, że zastosowanie odpowiedniej technologii podczas stawiania budynku, a także uwzględniając straty ciepła, jakie w nim występują, można znacznie obniżyć koszty ogrzewania, a tym samym dostarczenie ciepła za pomocą kotła zasilanego energią elektryczną zaczyna mieć sens. Tym bardziej, że piec elektryczny i instalacja grzewcza do niego dostosowana to same zalety. Nie ma konieczności budowy komina, czy też zastosowania wkładu kominowego. Nie potrzebne jest też specjalne pomieszczenie, w którym będzie zamontowany piec elektryczny do co. Wystarczy podłączyć go do istniejącego przyłącza elektrycznego, aby był natychmiast gotowy do pracy. Nie ma również problemu z okresowymi przeglądami, odchodzą więc koszty związane z corocznymi kontrolami instalacji kominowych i wentylacyjnych. Piec elektryczny to także atrakcyjna cena, co jest dodatkową zaletą przy jego zakupie.

Łatwa obsługa, wysoki komfort użytkowania

Każdy piec elektryczny co jest wyposażony w odpowiednie sterowniki, dlatego jego praca jest zautomatyzowana. Obsługa kotła nie stwarza najmniejszych problemów i zwykle ogranicza się jedynie do przestawienia trybu pracy na letni czy zimowy. Urządzenie jest też niezwykle bezpieczne w codziennym użytkowaniu. Podczas jego eksploatacji nie ma zagrożenia zabójczym tlenkiem węgla, jakie zdarza się przy kotłach gazowych czy też zasilanych paliwami stałymi. Piec elektryczny to również sprzęt ekologiczny, przyjazny dla środowiska naturalnego, co jest kolejną jego zaletą.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.