Dlaczego warto zainwestować w firmową stację ładowania pojazdów elektrycznych?

Krzysztof Jagielski
31.07.2023

Coraz więcej prywatnych przedsiębiorstw inwestuje w stacje ładowania pojazdów elektrycznych, choćby w formie skromnego wallboxa. Jest to bardzo ciekawy pomysł na wyróżnienie firmy na tle konkurencji – informacja o tym, że dane przedsiębiorstwo udostępniło pracownikom taką stację, wciąż robi wrażenie i na pewno szybko rozejdzie się w branży. Sprawdź kilka argumentów przemawiających za zainwestowaniem w firmową stację ładowania pojazdów elektrycznych.

Szybko przybywa aut z napędem elektrycznym

Sprzedaż pojazdów zeroemisyjnych rośnie jak na drożdżach. Choć takie auta są stosunkowo drogie, to jednocześnie zaczyna ich przybywać na rynku wtórnym, gdzie ceny są już bardziej przystępne. Możesz więc zakładać, że firmowa stacja ładowania rzeczywiście będzie chętnie używana przez część pracowników, ale też klientów odwiedzających siedzibę przedsiębiorstwa.

Nie tylko z myślą o samochodach

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych może obsłużyć także inne środki lokomocji z napędem zeroemisyjnym. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim skutery, hulajnogi oraz rowery elektryczne – są to pojazdy dużo bardziej przystępne cenowo, dlatego istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że po uruchomieniu stacji część pracowników zacznie nimi dojeżdżać do firmy, oszczędzając sporo pieniędzy na paliwie (co przełoży się na ich satysfakcję z pracy i zarobków).

Planujesz zakup elektryka? Firmowa stacja to wręcz naturalna inwestycja

Montaż kilku szybkich ładowarek do samochodów elektrycznych warto połączyć z zakupem samochodu zeroemisyjnego dla siebie. Jeśli masz w planach taką inwestycję, to od razu pomyśl o rozszerzeniu jej nie tylko o firmowe ładowarki, ale też np. własną instalację fotowoltaiczną.

Względy wizerunkowe

Firmy, które inwestują w elektromobilność, zyskują na tym wizerunkowo. Wokół takiej inwestycji można zbudować ciekawą narrację, że dane przedsiębiorstwo troszczy się o środowisko, idzie z duchem czasu, wspiera rozwój zeroemisyjnego transportu itd. Każdy, a szczególnie tak atrakcyjny sposób na wyróżnienie się, jest godny jego rozważenia. 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie