Dlaczego warto kupować suplementy diety dla sportowców?

Remigisz Szulc
07.09.2022

Uprawiasz sport? Nawet jeśli robisz to tylko amatorsko, ale regularnie i masz aktywność fizyczną we krwi, to poważnie rozważ sięgnięcie po suplementy diety dla sportowców. To obszerna kategoria produktów spożywczych, która obejmuje m.in. batony energetyczne, żele i żelki, izotoniki i wiele innych. Z naszego artykułu dowiesz się, dlaczego warto kupować dobre suplementy diety dla osób aktywnych.

Poprawienie wydolności organizmu

Podstawowym celem stosowania suplementów diety jest błyskawiczne dostarczenie organizmu niezbędnych składników mineralnych i odżywczych, a tym samym uzupełnienie powstałych w trakcie treningu niedoborów. Suplementy najczęściej bazują na substancjach, które działają na organizm pobudzająco, jak cukry i kofeina. Dzięki temu w chwilach słabości czujesz przypływ dodatkowej energii i przestajesz myśleć o przerwaniu treningu.

Mniejsze ryzyko kontuzji

Dobre suplementy diety są wartościowymi produktami spożywczymi, które jak najbardziej mogą pełnić funkcję uzupełnienia standardowego jadłospisu. Pomagają w uzupełnieniu ewentualnych niedoborów witaminowych oraz odżywczych, dzięki czemu istotnie maleje ryzyko odnoszenia kontuzji wysiłkowych – przede wszystkim mięśniowych.

Wyższa efektywność treningu

Przyjmowanie dobrych, odpowiednio dobranych suplementów diety ma realne przełożenie na wyniki treningowe. Osoby, które czują, że doszły już do ściany i nie są w stanie się poprawić, mogą spróbować właśnie suplementacji. Z dużym prawdopodobieństwem pozwoli to przesunąć granicę własnych możliwości.

Jakie suplementy diety dla sportowców kupić?

Najważniejsze jest to, aby zainwestować w suplementy dobrej marki, znanego producenta, które zostały wpisane na tzw. Listę Kolońską – daje to pewność, że nie zawierają żadnych niedozwolonych substancji dopingujących.

Ponadto trzeba pamiętać, że nie ma uniwersalnych suplementów. Jeśli chcesz podejść do tematu suplementacji na poważnie, to zainwestuj w osobne produkty do spożycia przed, w trakcie oraz po treningu – mają one zupełnie inny skład, dostarczając organizmowi innych walorów w zależności od aktualnych potrzeb.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.