Dlaczego warto kupić trenażer?

Piotr Kowalczyk
25.08.2021

Trenażer to urządzenie, które nie cieszy się jeszcze tak dużą popularnością jak standardowe rowerki stacjonarne. Z roku na rok rośnie jednak zainteresowanie takim sprzętem, czemu nie można się dziwić biorąc pod uwagę jego zalety. Trenażer to nic innego, jak specjalna podstawa, w którą wpina się tylną oś normalnego roweru, dzięki czemu możemy jeździć na swoim jednośladzie… w domu. Dlaczego warto kupić trenażer? Poznaj najważniejsze argumenty.

Codzienny trening w warunkach domowych

Trenażer jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które uwielbiają jeździć na rowerze, ale robią to nie tylko w celach rekreacyjnych – także zdrowotnych i kondycyjnych. Jeśli nie możesz opuścić codziennego treningu, natomiast nie zawsze chce Ci się wyjść z domu, to trenażer rozwiąże ten problem.

Super opcja na niepogodę

Z trenażera można korzystać przez cały rok, bez względu na warunki pogodowe. Wielu zapalonych cyklistów rezygnuje z jazdy rowerem w okresie jesienno-zimowym co można w pełni zrozumieć – mało komu chciałoby się przebijać przez zaśnieżone ścieżki rowerowe czy ryzykować ochlapanie przez przejeżdżający samochód. Trenażer zapewnia bardzo wysoki komfort treningu, który można przeprowadzić po prostu we własnym domu.

Coś dla zapracowanych i dla rodziców

Jeśli brakuje Ci czasu na uprawianie kolarstwa, masz mnóstwo pracy, wracasz do domu skrajnie zmęczony lub nie masz co zrobić z dziećmi, to zainwestuj w trenażer. W ciągu kilku minut będziesz w stanie rozpocząć pełnowartościowy trening rowerowy we własnym salonie, oglądając w tym czasie film, serial czy bajkę z dziećmi.

Nie zajmuje dużo miejsca

Trenażer kolarski jest niewielkim urządzeniem, które bez problemu zmieści się w szafie ubraniowej. Nieco więcej zachodu będzie oczywiście z samym rowerem, natomiast jeśli na co dzień trzymasz jednoślad na balkonie, to problem sam się rozwiązuje.

Jest tańszy niż rowerek stacjonarny

Porządny trenażer kolarski kupimy już za około 400 złotych, co w porównaniu z markowym rowerkiem stacjonarnym (cena nawet od 1000 złotych) jest bardzo kuszącą propozycją. Zwłaszcza, jeśli nie masz do końca przekonania, czy faktycznie będziesz trenować kolarstwo w domu, to na początek warto zainwestować w trenażer, który w razie czego bez problemu i bez dużej straty sprzedaż w Internecie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.