Dlaczego warto kupić torby do przechowywania na podróż zamiast walizek?

Andrzej Winnicki
27.06.2023

Tytułowy pomysł wydaje się szaleństwem, ale jak najbardziej jest w nim metoda! Wiele rodzin co roku staje przed tym samym dylematem: jak zmieścić wszystkie bagaże na wakacyjny wyjazd własnym samochodem? Ciekawym rozwiązaniem może być właśnie zrezygnowanie z klasycznych walizek na rzecz miękkich toreb do przechowywania, na przykład pościeli. Dlaczego warto kupić takie torby? Oto kilka solidnych argumentów.

Zajmują mało miejsca

Podstawowa różnica między torbami do przechowywania a walizkami jest taka, że te drugie same w sobie zajmują już dużo miejsca w bagażniku. Jeśli więc liczy się każdy centymetr kwadratowy, ponieważ z ledwością mieścicie się w obecnym aucie, to koniecznie wypróbuj patent z torbami.

Ułatwiają zagospodarowanie przestrzeni w bagażniku

Torby do przechowywania mają kształt prostokąta, dzięki czemu nie ma problemu z idealnym dopasowaniem ich do kształtu bagażnika. To z kolei pozwala maksymalnie wykorzystać każdy zakamarek kufra, co najczęściej nie jest możliwe w przypadku pakowania walizek, zwłaszcza z kółkami.

Pomieszczą wszystko, nie tylko ubrania

Torby do przechowywania są super pojemne i elastyczne. Śmiało można w nie spakować ubrania dla całej rodziny, zabawki plażowe, dmuchańce, obuwie, sztućce, toster, czajnik elektryczny i wszystko inne, co tylko będzie Wam potrzebne w czasie wakacji.

Można je układać jedna na drugiej

To duża zaleta toreb do przechowywania, którą docenią zwłaszcza właściciele samochodów z wysokim bagażnikiem. Układając torby po sam dach można jeszcze zyskać sporo przestrzeni na te rzeczy, które zawsze są kłopotliwe w przewożeniu, jak hulajnoga czy rowerek biegowy dla dziecka.

Są lekkie i łatwe w przenoszeniu

Torba do przechowywania prawie nic nie waży, stąd przenoszenie jej z całą zawartością jest o wiele łatwiejsze. Mając do pokonania spory dystans z parkingu do hotelu, namiotu czy domku kempingowego jest to zaleta nie do przecenienia.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie