Dlaczego warto kupić szafę na wymiar do wiatrołapu?

Piotr Kowalczyk
02.03.2021

Wiatrołap pełni bardzo ważną funkcję w domu jednorodzinnym. Zwykle też brakuje nam pomysłu na jego funkcjonalne zaaranżowanie, co w krótkim czasie prowadzi do sytuacji, w której kurtki i buty walają się po całym pomieszczeniu i powodują niepotrzebną frustrację. Jest sposób, aby temu zaradzić. Warto zainwestować w szafę z drzwiami przesuwnymi na wymiar. Sprawdź argumenty, które przemawiają za tym, by zacząć odkładać na nią pieniądze.

Idealne dopasowanie szafy do wiatrołapu

To kluczowa zaleta szafy na wymiar, szczególnie w porównaniu z meblem kupionym w sklepie. Trudno oczekiwać, aby wiatrołap miał dokładnie takie wymiary, które pozwolą perfekcyjnie wpasować w niego standardową szafę.

Właśnie dlatego preferowanym rozwiązaniem jest zlecenie wykonania mebla na wymiar przez profesjonalnego stolarza. Pozwoli to wykorzystać całą dostępną przestrzeń, bez zostawiania wąskiego paska, z którym nie wiadomo, co zrobić. Zdecyduj się na to zwłaszcza w sytuacji, gdy wiatrołap jest dość mały i każdy centymetr kwadratowy powierzchni jest na wagę złota.

Funkcjonalny układ szafy

Szafa wykonana na wymiar na pewno będzie dużo bardziej funkcjonalna niż ta ze sklepu. Zdolny stolarz jest w stanie zrealizować nawet wyjątkowo kreatywny projekt i tym samym spełnić wygórowane oczekiwania swoich klientów. Często okazuje się, że ilość miejsca w wiatrołapie jest na tyle mała, iż zwyczajnie brakuje przestrzeni na standardową zabudowę. Wówczas w grę może wchodzić np. wykonanie tzw. pawlaczy – oczywiście w dużo nowocześniejszej formie niż w latach 80. czy 90. XX wieku.

Dodatkowa przestrzeń do przechowywania drobiazgów

Dobrze zaprojektowana szafa na wymiar w wiatrołapie nie musi służyć wyłącznie do przechowywania okryć wierzchnich i butów. Z powodzeniem można w niej zaplanować niewielkie schowki na takie rzeczy, jak odkurzacz, suszarka do ubrań, deska do prasowania czy torby podróżne. Dzięki temu odzyskamy miejsce w sypialni, garderobie czy pomieszczeniu gospodarczym oraz schowamy przed wzrokiem domowników i gości przedmioty, które same w sobie nie są zbyt efektowne.

Dobra estetyka

Ten argument powinien Cię ostatecznie przekonać do tego, aby zainwestować w szafę na wymiar. Obecnie mamy do dyspozycji tak wiele różnych materiałów stolarskich, że bez problemu można dopasować wygląd szafy do preferowanego wystroju i tym samym znacząco uatrakcyjnić design wiatrołapu.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.