Dlaczego warto kupić składany smartfon?

Jerzy Biernacki
22.07.2021

Gdy Samsung zaprezentował swój pierwszy składany smartfon, można było usłyszeć głosy, że to nigdy się nie przyjmie. A jednak do wyścigu przyłączyli się kolejni producenci i dziś mamy już do wyboru co najmniej kilka modeli ze składanym ekranem. Nie są one jeszcze szczególnie popularne, głównie z uwagi na wysoką cenę, ale to może się wkrótce zmienić. Dlaczego warto kupić składany smartfon? Wymieniamy kilka argumentów, które powinny dać Ci do myślenia.

Kompaktowość

W czasach, gdy smartfony rozmiarem zaczynają się już upodabniać do tabletów, jest to ewidentna zaleta – a już na pewno dla osób, które frustruje to, że nie mogą swobodnie zmieścić telefonu w kieszeni spodni czy marynarki.

Składane smartfony są kompaktowe, dlatego mogą zapoczątkować modę na stylistyczny minimalizm oraz miniaturyzację elektroniki użytkowej, o której trochę już zapomnieliśmy. Dodajmy do tego naprawdę efektowny design takich telefonów, a zyskamy dobry powód, aby na poważnie się nimi zainteresować.

Funkcjonalność

Składane smartfony pod tym względem detronizują każdy inny klasyczny model dostępny na rynku. Jest to wręcz idealna propozycja dla przedsiębiorców oraz osób, które wykorzystują telefon do pracy i rozrywki.

Po rozłożeniu mamy do dyspozycji bardzo duży ekran. Korzystanie ze smartfonu staje się więc tak samo przyjemne, jak z tabletu. Można bez problemu tworzyć dłuższe teksty, przeglądać Internet, odbierać i odczytywać dokumenty, oglądać filmy, grać w gry mobilne czy uczestniczyć w wideokonferencji.

Duży ekran po rozłożeniu pozwala także otworzyć kilka aplikacji jednocześnie i pomieścić ich okna na jednym obszarze roboczym, co bardzo ułatwia pracę zdalną.

Nie zapominajmy jednak także o tym, że składane smartfony mają kilka istotnych wad. Poza wysoką ceną trzeba tutaj wspomnieć o dyskusyjnej trwałości. Składanego ekranu nie da się pokryć szkłem, co z kolei naraża go na zarysowania, a nawet pęknięcie pod większym naciskiem.

Producenci już pracują nad rozwiązaniem tego problemu, dlatego w perspektywie kilku lat spodziewamy się, że składane smartfony na dobre zostaną przyjęte przez rynek.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.